Захворіло у світі
5,375,648
Померло у світі
343,721
Вилікувалось у світі
2,149,412
Захворіло в Україні
20,986
Померло в Україні
617
Вилікувалось в Україні
7,108
Екс-керівництво France Telecom судять за цькування працівників, яке призвело до суїциду

Екс-керівництво France Telecom судять за цькування працівників, яке призвело до суїциду

У 2008–2009 роках 35 працівників компанії покінчили життя самогубством

Екс-керівництво France Telecom судять за цькування працівників, яке призвело до суїциду
Дідьє Ломбар
фото twitter.com/larsenfede

Колишній глава французької телекомунікаційної компанії France Telecom Дідьє Ломбар і ще шестеро колишніх менеджерів постали перед судом у Парижі за звинуваченням у цькуванні співробітників, внаслідок якого, згідно з даними прокуратури, багато хто з них наклали на себе руки. Про це повідомляє ВВС.

Хвиля самогубств у France Telecom у 2008–2009 роки шокувала громадськість і підняла питання про стан корпоративної культури в телекомунікаційному гіганті. Це перший подібний процес у Франції, під час якого слухаються обвинувачення в харасменті на робочому місці.

Між 2008 і 2009 роками 35 співробітників компанії France Telecom (змінила назву на Orange), наклали на себе руки.  

Тоді нещодавно приватизована компанія проходила через масштабну реорганізацію. Ломбар намагався скоротити штат на 22 000 осіб, а також змусити ще 10 000 співробітників перекваліфікуватися.

Деякі зі співробітників залишили записки, у яких звинувачують у своєму рішенні піти з життя менеджерів France Telecom.

Ломбара звинувачують, зокрема, у тому, що в компанії була створена «корпоративна політика, спрямована на погіршення якості життя співробітників», а також у тому, що шляхом психологічного тиску, погроз і цькування він змушував людей звільнятися.

Деяких співробітників переводили в інші міста проти їхньої волі, інших залишали в порожніх офісах, третіх змушували займатися роботою нижче їхнього рівня кваліфікацій.

Слідчі пояснюють, що компанія зіткнулася з тим, що звільнити людей з економічних причин було неможливо, і почала цькувати співробітників, щоб змусити їх звільнитися. Йдеться про цькування, навмисно організоване керівництвом підприємства, впевнене слідство.

«Я їх вижену так чи інакше, через двері або вікно», – імовірно, сказав якось на засіданні керівництва у 2007 році Ломбар.

Серед інцидентів: 53-річний Жан-Мішель, який кинувся під поїзд після розмови з профспілкою; 32-річна Стефані викинулася з вікна компанії (напередодні вона відправила е-mail своєму батькові про те, що не може прийняти те, що відбувається на роботі, і вважає за краще померти); один sз техніків Йонеля встромив собі ножа в живіт, дізнавшись про своє переведення; 56-річний Ремі вчинив самоспалення перед офісом France Télécom e Жиронді.

Сам екс-глава France Telecom, який залишив компанію 2010 року, визнає, що зміни в структурі та роботі, які він проводив, звісно, хвилювали співробітників, але заперечує, що це могло привести до суїцидів.

Ломбар перестав очолювати Orange у 2010 році у зв'язку зі скаргами на його стиль керівництва.

Якщо обвинувачених визнають винними, їм загрожує від одного до двох років ув'язнення, а також штраф у 15 000 євро.

Компанія Orange може бути оштрафована на 75 000 євро.

Представник Orange відмовився коментувати звинувачення й сам судовий процес, але наголосив, що нинішній генеральний директор Стефан Рішар докладає багато зусиль для поліпшення корпоративної культури.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті