Захворіло у світі
5,763,122
Померло у світі
358,235
Вилікувалось у світі
2,389,735
Захворіло в Україні
22,382
Померло в Україні
669
Вилікувалось в Україні
8,439
АМКУ пояснив надання дозволу на покупку «Метінвестом» ДКХЗ

АМКУ пояснив надання дозволу на покупку «Метінвестом» ДКХЗ

Концентрація не призведе до монопольного становища, адже на інших заводах планується введення нових коксохімічних потужностей

АМКУ пояснив надання дозволу на покупку «Метінвестом» ДКХЗ
Фото: pixabay.com

Антимонопольний комітет України (АМКУ) пояснив надання згоди Metinvest B.V. (Нідерланди), материнській компанії групи «Метінвест», на придбання ПрАТ «Дніпровський коксохімічний завод» (ДКХЗ, раніше – «Євраз-Дніпродзержинський КХЗ») планами по введенню нових коксохімічних потужностей на інших заводах і додатковими зобов'язаннями групи, передає Інтерфакс-Україна.

Згідно з оприлюдненим у вівторок повного тексту рішення АМКУ від 18 квітня поточного року з питання надання дозволу Metinvest B.V. на придбання ДКХЗ, при аналізі ситуації комітет встановив, що дана концентрація не призведе до монопольного становища, зокрема, на ринках доменного коксу, сульфату амонію і бензолу сирого.

При цьому пояснюється, що ряд компаній планує наростити випуск коксохімічної продукції, зокрема «ArcelorMittal Кривий Ріг», «Южкокс», Авдіївський КХЗ і «Запоріжкокс».

Крім того, АМКУ не виключає появу нових постачальників коксу з-за кордону, так як в Україні не вистачає високоякісного коксу.

Разом з тим зазначена концентрація може призвести до монопольного становища на ринках коксового горіха, коксової дріб'язку, масла кам'яновугільного і пеку. З цієї причини ряд компаній, зокрема, Нікопольський завод феросплавів, Запорізький завод феросплавів і Кременчуцький завод технічного вуглецю заперечували проти придбання «Метінвестом» ДКХЗ.

З огляду на це, АМКУ ввів додаткові вимоги до покупця в рамках надання згоди на концентрацію.

При цьому з метою пом'якшення потенційного негативного впливу концентрації на конкуренцію на задіяних ринках комітет зобов'язав Metinvest забезпечити реалізацію суб’єктам господарювання за ринковими цінами протягом семи років, пеку – в обсязі сукупно не менше 70%, масла кам'яновугільного поглинає – в обсязі сукупно не менше 50% від загального обсягу реалізації ДКХЗ пеку кам'яновугільного і масла кам'яновугільного. Протягом трьох років, починаючи з місяця, наступного після здійснення концентрації, – коксового горіха в обсязі сукупно не менше 50%, коксового дріб'язку – в обсязі сукупно не менше 50% загального обсягу реалізації виробництва ДКХЗ.

Крім того, АМКУ зобов’язав Metinvest подавати до комітету протягом семи років обсяги поставок ДКХЗ, пропозицій, зокрема, по пеку і маслу кам'яновугільного, протягом трьох років – по коксовий горіх і коксового дріб'язку.

Разом з тим комітет продовжує досліджувати питання про можливі порушення законодавства про захист економічної конкуренції з боку групи «Метінвест» у вигляді здійснення концентрацій без отримання дозволу органів АМКУ. В разі, якщо будуть зібрані докази відповідних порушень, комітет може застосувати штрафні санкції за здійснення концентрації без дозволу, за надання недостовірної інформації, а також здійснити перегляд раніше прийнятих рішень про надання дозволу на концентрацію.

Раніше «Метінвест» отримав ряд дозволів антимонопольних органів інших країн на придбання даного підприємства, однак про завершення угоди офіційно не повідомлялося, переведення заводу в групу не підтверджений.

Нагадаємо: 18 квітня 2019 року АМКУ надав дозвіл «Метінвесту» на купівлю понад 50% Дніпровського КХЗ.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті