«Атомні енергетичні системи України» розроблятимуть Сафонівське родовище на Миколаївщині

«Атомні енергетичні системи України» розроблятимуть Сафонівське родовище на Миколаївщині

Очікуваний обсяг видобутку на родовищі – у межах 150–200 тонн урану на рік

«Атомні енергетичні системи України» розроблятимуть Сафонівське родовище на Миколаївщині
Фото: pixabay.com

ТОВ «Атомні енергетичні системи України» (АЕСУ, Миколаївка Миколаївської обл.) має намір розробляти Сафонівське родовище уранових руд у Казанківському районі Миколаївської області, передає Інтерфакс-Україна.

Як повідомила компанія в реєстрі оцінки впливу на навколишнє середовище у вівторок, видобуток передбачається здійснювати способом свердловинного підземного вилуговування. Сировину планується переробляти на місці, для чого буде побудований видобувний і переробний комплекси.

Очікуваний обсяг видобутку на родовищі – у межах 150–200 тонн урану на рік. Готова продукція – чорновий концентрат урану («жовтий кек»).

Для розміщення переробного комплексу потрібно приблино 4 га землі, загальна потреба в земельних ресурсах – майже 255 га.

Як повідомлялося, наприкінці лютого 2017 року Державна служба геології та надр України видала ТОВ «АЕСУ» спеціальні дозволи на геологічне вивчення та дослідно-промислову розробку чотирьох родовищ уранових руд у країні. Йдеться про Сафонівську, Михайлівську (Миколаївська обл.), Сурську і Новогуровську площі (Дніпропетровська обл.).

Всі ліцензії видані терміном на п'ять років без проведення аукціонів на підставі рішень судів. Глава Держгеонадр наказом №415 від 5 листопада 2018 року затвердив видачу компанії ліцензій.

За даними ЄДРЮ, співвласникові української торгової мережі «АТБ» Геннадію Буткевичу належить 83,4% акцій ТОВ «Атомні енергетичні системи України». Ще по 8,3% «АЕСУ» володіють Олександр Настенко й Віталій Якименко, які також є міноритарними акціонерами ТОВ «Пержанська рудна компанія» (Олевськ, Житомирської обл.) і ТОВ «Титан-апатитова група» (Київ).

Буткевіч також зазначається як кінцевий бенефіціар ТОВ «Схід Енергоресурс», що володіє ліцензією на нафтогазову Новософіївську площу (Харківська обл.), і ТОВ «Центральна нафтогазотранспортна компанія» (Полтава).

Нагадаємо: наприкінці лютого 2017 року Державна служба геології та надр України видала ТОВ «АЕСУ» спеціальні дозволи на геологічне вивчення та дослідно-промислову розробку чотирьох родовищ уранових руд в країні. Йдеться про Сафонівську, Михайлівську (обидві – Миколаївська обл.), Сурську і Новогуровську площі (обидві – Дніпропетровська обл.).

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті