«Атомні енергетичні системи України» розроблятимуть Сафонівське родовище на Миколаївщині
Очікуваний обсяг видобутку на родовищі – у межах 150–200 тонн урану на рік

ТОВ «Атомні енергетичні системи України» (АЕСУ, Миколаївка Миколаївської обл.) має намір розробляти Сафонівське родовище уранових руд у Казанківському районі Миколаївської області, передає Інтерфакс-Україна.
Як повідомила компанія в реєстрі оцінки впливу на навколишнє середовище у вівторок, видобуток передбачається здійснювати способом свердловинного підземного вилуговування. Сировину планується переробляти на місці, для чого буде побудований видобувний і переробний комплекси.
У Mind з'явився телеграм-канал Mind tweet, де ви першими отримуєте головні новини, що мають вплив на економіку та бізнес. Підпишіться, щоб зберегти ваш час та гроші.
Очікуваний обсяг видобутку на родовищі – у межах 150–200 тонн урану на рік. Готова продукція – чорновий концентрат урану («жовтий кек»).
Для розміщення переробного комплексу потрібно приблино 4 га землі, загальна потреба в земельних ресурсах – майже 255 га.
Як повідомлялося, наприкінці лютого 2017 року Державна служба геології та надр України видала ТОВ «АЕСУ» спеціальні дозволи на геологічне вивчення та дослідно-промислову розробку чотирьох родовищ уранових руд у країні. Йдеться про Сафонівську, Михайлівську (Миколаївська обл.), Сурську і Новогуровську площі (Дніпропетровська обл.).
Всі ліцензії видані терміном на п'ять років без проведення аукціонів на підставі рішень судів. Глава Держгеонадр наказом №415 від 5 листопада 2018 року затвердив видачу компанії ліцензій.
За даними ЄДРЮ, співвласникові української торгової мережі «АТБ» Геннадію Буткевичу належить 83,4% акцій ТОВ «Атомні енергетичні системи України». Ще по 8,3% «АЕСУ» володіють Олександр Настенко й Віталій Якименко, які також є міноритарними акціонерами ТОВ «Пержанська рудна компанія» (Олевськ, Житомирської обл.) і ТОВ «Титан-апатитова група» (Київ).
Буткевіч також зазначається як кінцевий бенефіціар ТОВ «Схід Енергоресурс», що володіє ліцензією на нафтогазову Новософіївську площу (Харківська обл.), і ТОВ «Центральна нафтогазотранспортна компанія» (Полтава).
Нагадаємо: наприкінці лютого 2017 року Державна служба геології та надр України видала ТОВ «АЕСУ» спеціальні дозволи на геологічне вивчення та дослідно-промислову розробку чотирьох родовищ уранових руд в країні. Йдеться про Сафонівську, Михайлівську (обидві – Миколаївська обл.), Сурську і Новогуровську площі (обидві – Дніпропетровська обл.).
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: editor@mind.ua.