Захворіло у світі
12,984,811
Померло у світі
570,375
Вилікувалось у світі
7,156,925
Захворіло в Україні
54,133
Померло в Україні
1,398
Вилікувалось в Україні
26,503
Cray і AMD працюватимуть над створенням найпотужнішого суперкомп’ютера у світі

Cray і AMD працюватимуть над створенням найпотужнішого суперкомп’ютера у світі

Очікується, що він буде готовий до кінця 2021 року

Cray і AMD працюватимуть над створенням найпотужнішого суперкомп’ютера у світі
фото twitter.com/amd

Компанії Cray і AMD оголосили про створення найпотужнішого у світі суперкомп'ютера під назвою Frontier. Про це повідомляє Computerbase.

Його обчислювальна потужність, як зазначається, перевищуватиме 1,5 ексафлопс,що э набагато вищим показником ніж у нинішнього найпотужнішого суперкомп'ютера Summit, який становить 200 петафлопс. Працювати над комп'ютером компанії будуть в Національній лабораторії Оук-Рідж (Oak Ridge National Laboratory), штат Теннесі.

Контакт компаній з Міністерством енергетики США становить $600 млн.

Сам суперкомп’ютер, як очікується, буде створено до кінця 2021 року. Він займатиме площу у 2225 кв м, що еквівалентно двом баскетбольним полям.
За одну секунду Frontier рахуватиме стільки операцій, скільки 7,7 млн ​​чоловік за 6 років, якщо б вони рахували одну операцію в секунду.

Суперкомп'ютер буде використовувати процесори EPYC, побудовані на «майбутньої архітектури Zen», разом з графічними прискорювачами Radeon Instinct нового покоління, обладнані багатошарової пам'яттю HBM. У модулях Cray Shasta кожен CPU буде пов'язаний з чотирма GPU за допомогою модифікованої шини Infinity Fabric.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті