Захворіло у світі
33,652,960
Померло у світі
1,007,922
Вилікувалось у світі
23,402,148
Захворіло в Україні
208,959
Померло в Україні
4,129
Вилікувалось в Україні
92,360
Швейцарці звинуватили владу Києва у використанні їхнього проекту при побудові нового моста

Швейцарці звинуватили владу Києва у використанні їхнього проекту при побудові нового моста

Мова йде про концепцію пішохідно-велосипедного мосту між Володимирською гіркою та Аркою дружби народів

Швейцарці звинуватили владу Києва у використанні їхнього проекту при побудові нового моста

Авторами концепції пішохідно-велосипедного мосту між Володимирською гіркою й Аркою дружби народів у Києві є швейцарські архітектори, які виграли з цим проектом премію на конкурсі в 2013 році, але так і не отримали жодних коштів. Про це пишуть Наші гроші з посиланням на заяву співзасновниці швейцарської компанії «Leuppi & Schafroth Architekten» (Цюріх, Швейцарія) Стефані Шафрот.

«Базова концепція, основні принципи проектування, форма, конструктивне рішення та матеріали були взяті з нашого проекту», – каже швейцарський архітектор. За її словами, вони знайшли 3D візуалізації, фото і відео нинішнього мосту. 

«Результати нас просто шокували», – сказала Шафрот. Вона додала, що проекти відрізняються лише в кількох деталях: наявність чи відсутність ліфта, або скляних елементів настилу перекриття. 
Вона також повідомила, що швейцарці не отримали коштів за перемогу в конкурсі.

«Виграні на конкурсі кошти, які нам обіцяли виплатити протягом місяця після оголошення результатів конкурсу (травень 2013), ніколи не були виплачені», – зауважила архітектор.

Швейцарці звинуватили владу Києва у використанні їхнього проекту при побудові нового моста

Шафрот також нагадала, що перше місце на конкурсі на кращий проект мостового переходу між парками «Хрещатий» та «Володимирська гірка» у 2013 році нікому не присудили. Натомість визначили дві другі премії – за їхній проект та проект з Іспанії.

«Через три роки, у квітні 2017 року з нами зв’язалися представники Департаменту містобудування та архітектури КМДА з бажанням реалізувати наш проект. Наш проект був найдешевшим, раціональним та можливим для втілення», – розказала Шафрот.

«Після серії листів та відеоконференц-зв’язків з групою з шести осіб з КМДА наші заплановані витрати були розкритиковані як зависокі. Київські чиновники пропонували нам близько 39 тисяч доларів за дизайн та проектно-технічну документації нашого проекту – це включно з призом, який ми виграли у 2013 році і який досі не отримали», – сказала вона.

Шафрот також уточнила, що оцінка вартості мосту за їхнім проектом становила трохи більше 6 млн, тоді як нинішня вартість столичного моста складає близько 10 млн.

Своєю чергою у КМДА запевняють, що будують міст за українським проектом. Про це пише Інтерфакс-Україна.

«Розробку проекту мостового переходу виконало ТОВ «Проектні системи Лтд» згідно з виграним тендером на проектні роботи», – сказано в повідомленніКиївської адміністрації.

За словами заступника голови КМДА Олександра Спасибка, проекти пішохідного мосту між двома парками розробляли ще у 2000-х роках та навіть виносились на розгляд архітектурно-містобудівної ради.
«Що стосується розповсюдженої інформації про нібито незаконне використання концепції, конструктивних рішень та проекту швейцарської архітектурної компанії, то міська адміністрація як замовник будівництва користується результатом робіт згідно проведеного тендеру. Питання, чи дійсно схожа ідея, мають  вирішувати архітектори», – сказав він.

Спасибко додав, що наразі будівництво моста уже на «фінальній стадії».

«Новий міст, що з’єднає парк «Володимирська гірка» з Аркою дружби народів, плануємо відкрити до Дня Києва. Проект амбітний, є знаковим для міста та туристичної інфраструктури і стане справжньою візитівкою нашої столиці», – підсумував представник КМДА.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті