Одеський порт прийняв перший танкер з дизпаливом з Туреччини

Одеський порт прийняв перший танкер з дизпаливом з Туреччини

Адміністрація порту і його партнери - «Синтез Ойл» знаходяться в постійному переговорному процесі щодо залучення додаткових вантажопотоків

Одеський порт прийняв перший танкер з дизпаливом з Туреччини
Фото: Одеський морський порт

Танкер Nord Highlander (прапор – Данія) з вантажем 30 014 тонн турецького дизпалива, 7 травня, вперше ошвартувався біля причалу №5 Нафтогавані Одеського морського порту, повідомляє видання «Порти України» із посиланням на інформацію адміністрації Одеського порту.

«Захід першого танкера з турецьким дизпаливом – це знакова подія. Як відомо, в останні роки перевалка наливних вантажів в нашому порту значно знизилася. Причиною тому стали геополітичні процеси, ситуація на світовому ринку нафтопродуктів. Однак і адміністрація порту, і наші партнери – «Синтез Ойл» знаходяться в постійному переговорному процесі щодо залучення додаткових вантажопотоків. Сподіваємося, що вантажопотік турецьких нафтопродуктів стане постійним, за рахунок якого Одеський порт зможе збільшити нафтоперевалку», – зазначив начальник адміністрації Одеського порту Ігор Ткачук.

За даними дирекції партнера порту – компанії «Синтез Ойл», за 4 місяці нинішнього року через причали нафторайону перевалено 370 000 тонн нафтопродуктів – на 117 000 тонн менше аналогічних показників 2018 року. В основному це азербайджанська нафта, яка надходить на Кременчуцький нафтопереробний завод, імпортне дизпаливо, експорт – мазут.

Як повідомляє видання із посиланням на інформацію директора «Консалтингової групи А-95» Сергія Куюна, оператором терміналу «Синтез Ойл» в Одеському морському порту, який раніше контролювала група «Приват» і бізнес-структури Ігоря і Григорія Суркісів, на сьогоднішній день є азербайджанська державна нафтова компанія SOCAR. За відомостями експерта, процес переходу «Синтез Ойл» до SOCAR почався в 2016 році.

Одеський морський порт розташований в південно-західній частині Одеської затоки. Кількість вантажних причалів – 31, довжина вантажного причального фронту – 6,291 км. Крім «Синтез Ойл», в порту працюють ДП «КТО», ТОВ «Бруклін-Київ», ТОВ «Металзюкрайн Корп», ТОВ «Новолог», ТОВ «Олімпекс Купе Інтернешнл», ТОВ «Новотех-Термінал», ТОВ «УНСК» , ПАТ «ДПЗКУ« Одеський зерновий термінал »та інші портові оператори.

Нагадаємо: фінрезультат Одеського порту за I квартал-2019 перевищив плановий показник на 64%. Доходи перевищили планові показники на 16% за рахунок зростання вантажоперевалки і доходів деяких підрозділів.

У той же час, у 2018 році порт скоротив вантажообіг в порівнянні з 2017 роком на 10,1% – до 21,698 млн тонн. Питома вага порту в вантажообігу морських портів України склав 16% проти 18,2% в 2017 році.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті