Нацкомісія з цінних паперів зобов’язала звітувати про позабіржові угоди

Нацкомісія з цінних паперів зобов’язала звітувати про позабіржові угоди

Раніше звітувати потрібно було за фактом виконання угод, за новими правилами – за фактом укладання

Нацкомісія з цінних паперів зобов’язала звітувати про позабіржові угоди
Фото: Shutterstock

Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) України ввела нові правила звітності про позабіржові угоди, згідно з якими сторони угод повинні звітувати за фактом їхнього укладання, а не за фактом виконання, йдеться в повідомленні регулятора, передає Укррудпром.

«Оскільки виконання угод могло бути розтягнутим у часі, то ні учасники ринку, ні регулятор не мали своєчасної «картинки» позабіржового ринку», – говориться в прес-релізі НКЦПФР.

Регулятор пояснив, що сьогодні статистика позабіржових угод не може служити надійним ціновим орієнтиром на ринку, а також стати надійною основою для моніторингових систем регулятора для визначення маніпулятивних угод.

«Нова система звітності – це початок комплексного реформування умов і правил організованої торгівлі в Україні, які будуть включати в себе також нові вимоги до торгових систем, кіберзахист на сучасному рівні, впровадження корпоративного управління бірж», – наголошується в релізі.

НКЦПФР повідомляє про початок процесу адаптації умов біржової торгівлі в Україні до європейських правил, які будуть сприяти більшій прозорості операцій на ринку, встановленню справедливих цін, створять регулятору можливість оперативного реагування на маніпулятивні угоди.

«У нових правилах укладання угод повинні бути, перш за все, зацікавлені самі учасники ринку – європейські правила спрямовані на прозорість ринку, формування справедливої ціни, запобігання маніпуляцій. Ми планомірно гармонізуємо правила гри на українських ринках капіталу до європейських умов», – коментує член НКЦПФР Дмитро Тарабакін.

За його словами, комісія, де це можливо, вже почала змінювати нормативні документи і правила. «Там, де наших повноважень недостатньо, пишемо законопроекти», – додав він.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті