«Без компромісів»: основні тези з інтерв'ю Коломойського для РБК

«Без компромісів»: основні тези з інтерв'ю Коломойського для РБК

Ігор Коломойський про націоналізацію ПриватБанку, обмін полоненими з РФ та схеми гілок влади

«Без компромісів»: основні тези з інтерв'ю Коломойського для РБК
Ігор Коломойський
Фото: УНІАН

Ігор Коломойський у новому інтерв'ю для РБК про націоналізацію ПриватБанку, обмін полоненими з РФ та схеми гілок влади. Mind занотував найцікавіше.

Про ПриватБанк

Ну поки я визнаю її незаконною (націоналізацію ПриватБанку. – Mind). Вимагаю, щоб визнали її незаконною.

Потрібно сказати, що націоналізація була досить конструктивною, і формувалися різні варіанти: зайти державі на 51%, далі зайшла розмова про 75%, велися різні підрахунки тощо. І це все нами документувалось, на відміну від них. Усе листування, вся пошта, всі контракти. Є документи, створені третіми особами, що збігаються за датами і часом з подіями, які неможливо підробити заднім числом. У нас така база даних є.

Ми їх збирали ще для суду в Лондоні, якщо ще будуть слухання. Зараз вирішується питання щодо апеляції, і ми вважали, що там теж гарний майданчик, для того щоб поставити питання про націоналізацію. Це не є предметом позову, але ми думали подати зустрічний позов, якщо будуть слухання. Але в зв'язку з тим, що суддя не визнав юрисдикцію, та й не тільки юрисдикцію, там багато всього... Суддя, який видавав freezing order, сказав, що якби вони не набрехали, а чесно показали, він би точно їм тоді не видав його. Вони сфабрикували документи. Крім цього, він сказав, що там не більше $500 млн, а не $2,5 млрд. Він написав, що там не більше $100 млн. А вони написали, що треба вважати $800 млн. У кінцевому підсумку, після всіх торгів, вийшли на $500 млн, але при цьому, в принципі, там немає і $100 млн.

Грубо кажучи, йдеться про те, що гроші в один день виходили, і поверталися того ж дня назад, і йшли на погашення. Тобто компанія видає кредит, кредит повертає банку, коли були ті самі коливання курсу. Тобто проводили внутрішні проводки, хеджування. Вони навіть не переходили на коррахунок кіпрської філії, він же іноземний банк. Тобто гроші постійно перебували на рахунку в ПриватБанку. Тому що банк не має право купувати валюту для себе.

Про коаліцію «Слуги народу» і обмін полоненими з РФ

З Тимошенко можлива (коаліція. – Mind), з Ляшком, Гриценком. З нормальними людьми, а не зі зрадниками, які в Москву за консультаціями їздять.

Тут без компромісів. Якщо не вийде, тоді підемо на ще одні вибори. Все буде жорстко. Дивіться, у нас є достатньо можливостей на неофіційні контакти з Кремлем. Досить можливостей. І це не проблема – налагодити неофіційні контакти. У нас є офіційні відносини, а через неофіційні контакти можна десь якось обговорювати нюанси, які не глобальні питання. Наприклад, ми знаємо списки людей, хто кого хоче обміняти з боку Росії і кого хочемо забрати ми. Ми хочемо всіх, а Росія хоче конкретних кілька людей, правильно?

Ось чому не відбувся обмін всіх не всіх? Ізраїльтяни віддають за одного солдата тисячу осіб, бо для них це принципове питання. Це пріоритет. Треба буде – вб'ємо цих ідіотів вдруге. Це говорить про те, що країна впевнена в собі. А з якої причини не може відбутися обмін всіх на всіх? Якщо неможливо віддати злочинців, які, припустимо, розстрілювали мирне населення, або розстрілювали наших полонених і т. д. Назвіть імена цих людей, яких ми їм ніколи не віддамо, бо вони вбивці, бандити і мародери.

Так в такій ситуації, коли у нас є тисяча осіб, яких вимагає Росія, і серед них є десяток таких, яких не можна віддавати з моральних міркувань, а 990 можна, плюс з того боку ще 200 наших людей, тоді є неофіційні канали. Той же Медведчук, або ще який-небудь дядя Вася, щоб донести наші мотиви. Але якщо Путін хоче тільки всіх на всіх, то моя особиста думка, що потрібно віддавати і цих десятьох. Тому що там наші, і їх потрібно врятувати, навіть якщо за них потрібно віддати тисячу. А тих десятьох можна пізніше, десь у темному провулку зустріти.

Про схеми гілок влади і «Роттердам+»

У системі координат є чотири гілки влади, як чотири виміри. Де х – це виконавча влада, у – це законодавча влада, z – це судова і четверта влада – журналісти. Якби до нашій журналістиці додати ще й рентабельність, або хоча б точку окупності, щоб виходив нуль і вони самі б себе окупали, то власник стає магнатом.

Ахметов і зараз сидить (про дотації), та й дотації – це взагалі нічого, там «Роттердам+». А у Фірташа газ – це тупо прикриття, заробіток на втратах. Я прекрасно розумію, хто на чому заробляв.

«Роттердам» страждатиме. Не знаю, наскільки це безпечно для держави з точки зору війни з ним. Тобто я вважаю, якщо нам потрібно воювати з Росією, давайте потренуємося на більш слабкому супернику. Він же теж може всіх нас пригнічувати зі свої електрикою, адже він командує енергетичними системами. І він, припустимо, завтра зупинить ці електростанції. Звичайно, ми це подолаємо. Але, у принципі, він ще може встигнути наробити ще тих справ. Звичайно, ми сподіваємося на його розсудливість.

Більше про екс-акціонера ПриватБанку читайте в матеріалі Mind «Суворий романтик»: Ігор Коломойський очима ізраїльської журналістики «.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті