АМКУ пояснив дозвіл на купівлю компанією Ахметова 2 обленерго

АМКУ пояснив дозвіл на купівлю компанією Ахметова 2 обленерго

Дозвіл на купівлю акцій «Київобленерго» та «Одесаобленерго» не дає компанії Ахметова контролю над понад 35% ринку електропостачання

АМКУ пояснив дозвіл на купівлю компанією Ахметова 2 обленерго
Фото: УНІАН

Дозвіл компанії Ріната Ахметова «ДТЕК Нафтогаз» на купівлю акцій «Київобленерго» та «Одесаобленерго» не дає компанії контролю над понад 35% ринку електропостачання. Про це повідомили в Антимонопольному комітеті України (АМКУ) на запит Радіо Свобода.

АМКУ додає, що ринки розподілу електроенергії є природною монополією. При цьому «Київобленерго» та «Одесаобленерго» здійснюють «виключно транспортування електричної енергії місцевими (локальними) електромережами в Київській та Одеській областях відповідно» і не продають електроенергію споживачам.

«Це (оператор системи розподілу займеться виключно розподілом електроенергії без права її продажу. – Ред.) – вимоги Третього енергопакету, які були імплементовані в законі України «Про ринок електричної енергії» та підзаконних актах… Отже, ствердження про те, що придбання товариством з обмеженою відповідальністю «ДТЕК Нафтогаз» акцій приватного акціонерного товариства «Київобленерго» та акціонерного товариства «Одесаобленерго» дозволить перевищити частку у 35% на ринку постачання електричної енергії, є хибним», – зазначили в АМКУ.

Також у комітеті додали, що при ухваленні рішення про надання дозволу на купівлю було враховано, що покупець – «вертикально інтегрована група компаній «ДТЕК», яка здійснює діяльність на суміжних ринках електричної енергії». Тому дозвіл супроводжували додатковими зобов’язаннями для покупця «з метою зниження потенційно негативного впливу концентрації на конкуренцію на ринках електричної енергії».

Нагадаємо: 25 квітня Антимонопольний комітет дозволив компанії «ДТЕК Нафтогаз», яка належить олігарху Рінату Ахметову, купити акції «Київобленерго» і «Одесаобленерго».

Газовидобувна компанія «ДТЕК Нафтогаз» входить до енергетичного холдингу «ДТЕК», який є частиною фінансово-промислової групи СКМ, що належить Рінату Ахметову.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті