Мінрегіон покращить стан доріг завдяки новим змінам у ДБН

Мінрегіон покращить стан доріг завдяки новим змінам у ДБН

Зміни сприятимуть підвищенню якості дорожнього покриття в цілому на 30%

Мінрегіон покращить стан доріг завдяки новим змінам у ДБН
Фото: Pixabay.com

Міністерство регіонального розвитку, будівництва  та житлово-комунального  господарства України (Мінрегіон) запровадило нові зміни у державні будівельні норми (ДБН) для покращення стану доріг. Про це повідомив заступник міністра Мінрегіону Лев Парцхаладзе на своїй сторінці у Facebook.

ДБН «Автомобільні дороги. Частина І. Проектування. Частина II. Будівництво» вже затверджені і будуть найближчим часом опубліковані. Зміни до ДБН розроблені ДП «ДерждорНДІ».

Сегрегація у дорожньому будівництві – негативне явище, яке знижує якість доріг. При неправильному укладанні асфальтобетонного покриття його частинки розподіляються нерівномірно, порушуються пропорції каменю, бітуму і повітря.

Строк служби такого покриття може скоротитися до 50%, стати причиною появи тріщин, вибоїн та викришування. ДБН містить приписи щодо використання спеціальних перевантажувачів при укладанні доріг. Вони забезпечать додаткове перемішування АБС-суміші перед укладанням. Це вирівняє її температуру і склад, підвищить щільність та рівність покриття.

Зміни сприятимуть підвищенню якості дорожнього покриття, за підрахунками експертів, у цілому на 30%, продовженню строку служби таких доріг та мінімізації появи вибоїн, тріщин та викришування.

Використання перевантажувачів буде обов’язковим при будівництві, реконструкції та капремонті міжнародних доріг, які належать до І категорії. Їх також доцільно застосовувати і на всіх інших дорогах.

Нагадаємо: Мінрегіон розпочав реформування системи архітектурно-будівельного контролю. Міністерство прагне унеможливити будь-які зловживання та корупційні прояви у будівельній галузі.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті