Захворіло у світі
5,453,784
Померло у світі
345,721
Вилікувалось у світі
2,191,310
Захворіло в Україні
21,245
Померло в Україні
623
Вилікувалось в Україні
7,234
Запущені Північною Кореєю ракети мають «російський слід» – експерти

Запущені Північною Кореєю ракети мають «російський слід» – експерти

Ракети за траєкторією польоту і зовнішнім виглядом нагадують російські «Іскандери»

Запущені Північною Кореєю ракети мають «російський слід» – експерти
фото vk.com/mil / Міноборони Росії

Траєкторія польоту однієї з ракет, запущених владою КНДР кілька днів тому, нагадує поведінку російського «Іскандера». На це звернули увагу військові експерти, передає Голос Америки.

У суботу Пхеньян здійснив перший з кінця 2017 запуск ракети малої дальності. За випробуваннями особисто стежив північнокорейський лідер Кім Чен Ин. Ще дві точно такі ж ракети були запущені в четвер 9 травня. Всі три ракети впали в акваторії Тихого океану.

За словами експертів, запущені Пхеньяном ракети дуже подібні до російського «Іскандера» – російської балістичної ракети малої дальності. Відповідно до початкових звітів, щонайменше одна з північнокорейських ракет летіла по траєкторії «Іскандера».

У вигляді ракет чітко простежуються «характерні ознаки російських технологій», зазначає Маркус Шиллер, провідний німецький експерт з північнокорейського озброєння.

На думку Шиллера, навіть якщо КНДР не купила нові ракети у Москви безпосередньо, Пхеньян отримав – ймовірно, через треті країни – основні компоненти «Іскандера», а зовнішню оболонку або корпус цілком могли зробити всередині самої КНДР.

Ракети класу «Іскандер» мають особливості, критично важливі для обходу систем протиракетної оборони американської та південнокорейської армій. Особливо це стосується протиракетного комплексу Patriot і системи протиракетної оборони THAAD.

«Іскандер» також відрізняється швидким запуском: цю ракету складніше знищити на землі завдяки твердопаливному двигуну. Крім того, в російській ракеті застосовується вдосконалена система наведення, завдяки чому «Іскандер» точніше вражає ціль порівняно з іншими ракетами цього класу.

Пхеньян вперше продемонстрував макет ракети, схожої на «Іскандер», на військовому параді в 2018 році. Цього тижня північнокорейський режим провів перші випробування таких ракет.

Ракета «Іскандер-М» довжиною 7 метрів і вагою до 4-х тонн здатна долати відстань від 400 до 500 км. Росіяни вперше випробували «Іскандери» під час війни з Грузією в 2008 році.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті