Захворіло у світі
163,728,900
Померло у світі
3,393,648
Вилікувалось у світі
143,374,060
Захворіло в Україні
2,156,000
Померло в Україні
48,184
Вилікувалось в Україні
1,864,593
Британія побила власний рекорд і більше тижня протрималася без вугілля

Британія побила власний рекорд і більше тижня протрималася без вугілля

Країна має намір відмовитися від викопного палива до 2025 року

Британія побила власний рекорд і більше тижня протрималася без вугілля
фото pixabay.com

Великобританія більше тижня не використовувала електроенергію, вироблену при спалюванні вугілля. Близько 14.00 1 травня Британія припинила спалювати вугілля заради отримання електроенергії, перейшовши на енергію з вітрових і сонячних ЕС і газу. 8 травня країна досягла позначки в 7 днів без використання вугілля, побивши попередній рекорд в 90 годин, встановлений у квітні, пише HighTech Plus з посиланням на Wired.

У 1882 компанія Edison Electric Light Company відкрила в Лондоні першу в світі вугільну електростанцію. Відтоді Великобританія спалювала вугілля, щоб освітлювати вулиці і зігрівати будинки. Якихось шість років тому 40% потреб країни забезпечувало вугілля. Але потім країна взяла курс на рішучу відмову від нього, пише Wired.

«Ми сподіваємося, що до 2025 ми зможемо управляти енергосистемою Великобританії, повністю відмовившись від СО2», – каже Джуліан Леслі, представник національного енергооператора National Grid.

Потреби в енергії в цей період покривалися не тільки за рахунок відновлювальних джерел енергії (ВДЕ). Хоча 35% припало на вітрові станції, а 21% – на сонячні, решту навантаження несли АЕС і станції, що працюють на природному газі.

Як зазначає видання, старі вугільні станції країни не можуть більше продовжувати роботу, оскільки не відповідають екологічним нормативам ЄС, а модернізувати їх не має сенсу. Субсидії в ВДЕ знизили вартість будівництва сонячних і вітрових станцій.

А головним економічним стимулом стали екологічні податки на СО2, які зробили цей вид палива більш дорогим, ніж природний газ.

Нагадаємо, Великобританія готується до повної відмови від викопного палива, в тому числі й від газу, для цього країна буде влаштовувати періоди відмови від вугілля й газу.

Як повідомлялося, викиди СО2 від світової енергетики у 2018 році зросли до 33 гігатонн, тому що минулий рік став рекордним за десятиліття за обсягами зростання попиту на енергію.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті