Більше не Даля: в Литві обирають нового президента

Більше не Даля: в Литві обирають нового президента

На пост глави держави претендують 9 кандидатів, із них три лідери

Більше не Даля: в Литві  обирають нового президента
фото Shutterstock

12 травня в Литві проходять президентські вибори, а також  два референдуми – про подвійне громадянство і про зменшення кількості членів парламенту на 15%.

Після цих виборів в Литві з'явиться новий глава держави. Чинний президент Даля Грібаускайте, відбувши на цій посаді два терміни, більше балотуватися не може. За пост президента Литви борються 9 кандидатів, розповідає Deutsche Welle.

Це  сьомі за роки незалежності країни президентські вибори. По всій країніі о 07.00 відкрилися близько 2000 виборчих дільниць.

З 2,8 млн литовців право голосу є більш ніж у 2,5 млн.

Порівняно з попередніми президентськими виборами, коли в ході кампанії був один явний лідер – Даля Грібаускайте, нинішні відрізняються тим, що за перемогу бореться трійка фаворитів: колишній міністр фінансів Інгрида Шимон, економіст, екс-радник президента литовського SEB банку Гітанас Науседа і прем'єр-міністр Саулюс Скверняліс, зазначають експерти.

Для обрання президентом вже в першому турі необхідно набрати більше половини голосів від загальної  кількості виборців. Якщо це не вдається нікому з кандидатів, проводиться другий тур за участю двох претендентів, які досягли найбільшої підтримки. Для перемоги в другому турі вже досить більше половини голосів, які взяли участь у виборах.

Імовірно, попередні результати стануть відомі після півночі.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті