Через помилку в налаштуваннях банкоматів зловмисники в РФ вивели 9 млн рублів

Через помилку в налаштуваннях банкоматів зловмисники в РФ вивели 9 млн рублів

Шахраї виводили кошти через сервіс платежів Mastercard

Через помилку в налаштуваннях банкоматів зловмисники в РФ вивели 9 млн рублів
фото pixabay.com

Шахраї вивели через сервіс грошових переказів Mastercard – MoneySend 9 млн рублів через помилки в налаштуваннях банкоматів банку «Москва-сіті». Про це повідомляє видання «Вєдомості».

Операції на загальну суму в 9 млн рублів проводились з 15 по 19 травня минулого року через банкомати банку «Москва-сіті» на Київському, Ярославському, Казанському, Ленінградському і Павелецькому вокзалах.

Секрет виявився простим. Учасники схеми вибирали опцію переказу грошей з картки на картку через сервіс Mastercard – MoneySend, але в останній момент не підтверджували або скасовували операцію. У всіх випадках кошти «переводилися» з карт Сбєрбанку на карти Тінькофф Банку. Незважаючи на скасування операції, гроші все одно зараховувалися на одні карти і відновлювалися на інших.

Помилка в налаштуваннях полягала в тому, що банк – власник банкомату вважав, що операцію все ще можна скасувати, а банк одержувача – що переклад вже відкликати не можна. Шахраї скасовували операцію: сума відновлювалася на карті відправника і одночасно проходив переказ. За правилами Mastercard для операцій MoneySend банк одержувача може не погодитися зі скасуванням операції.

«Москва-сіті» подав позов проти АТ «Компанія об’єднаних кредитних карток» та Росбанку на суму 9 млн рублів, однак суд його відхилив. Судді не знайшли доказів того, що саме дії відповідачів стали причиною збитків.

Після цього інциденту Mastercard рекомендувала банкам перевірити налаштування у своїх банкоматах.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію