Представників АМКУ можуть звільнити за голосування проти купівлі обленерго Ахметовим

Представників АМКУ можуть звільнити за голосування проти купівлі обленерго Ахметовим

За словами радника новообраного президента Зеленського, йдеться про Світлану Панаіотіді та Агію Загребельську

Представників АМКУ можуть звільнити за голосування проти купівлі обленерго Ахметовим
Рінат Ахметов
Фото: УНІАН

Державні уповноважені Антимонопольного Комітету (АМКУ) – Світлана Панаіотіді і Агія Загребельська – опинилися під загрозою звільнення через голосування проти покупки акцій «Київобленерго» і «Одесаобленерго» компанією «ДТЕК Нафтогаз» Ріната Ахметова. Про це пише  LIGA.net із посиланням на заяву радника новообраного президента Володимира Зеленського з питань енергетики Андрія Геруса у Facebook.

За словами Геруса, Петро Порошенко планує у свої останні дні на посаді президента видати укази про звільнення Панаіотіді і Загребельської. Одна з них нібито вже отримала вимогу написати заяву за власним бажанням.

Цю інформацію підтвердила Агія Загребельська. «Так, такі чутки були. Але більше подробиць, на жаль, не знаю. Єдине, що можу сказати: заяв про звільнення за власним бажанням не писала», – повідомила вона.

Герус також нагадав, що Загребельська й Панаіотіді  – єдині держуповноважені АМКУ, які проголосували проти покупки Ахметовим двох обленерго.

«Розрахунок простий – вичистити з АМКУ людей, які займають незалежну й принципову позицію. А призначення нових держуповноважених – це трикрокова процедура. Відповідно до закону призначення відбувається указом президента, але за пропозицією голови АМКУ й за поданням прем'єр-міністра», – додав Герус.

За його словами, задумка тих, хто програв вибори, – створити максимально лояльного до монополіста регулятора і максимально ускладнити зміну цього регулятора – а отже, послабити новообраного президента Зеленського.

Герус також зазначив, що такі можливі дії Порошенка вигідні Ахметову, який у цьому році хоче купити ще п'ять обленерго.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті