Шведська прокуратура відновлює розслідування проти Ассанжа у справі щодо зґвалтування

Шведська прокуратура відновлює розслідування проти Ассанжа у справі щодо зґвалтування

Подальша доля як розслідування, так і самого обвинуваченого залежить від Британії, яка вирішуватиме питання про екстрадицію

Шведська прокуратура відновлює розслідування проти Ассанжа у справі щодо зґвалтування
Джуліан Ассанж
фото Wikipedia

Прокуратура Швеції вирішила відновити кримінальну справу про зґвалтування від 2010 року проти засновника WikiLeaks Джуліана Ассанжа. Про це повідомляє Sky News.

2010 року дві жінки звинуватили Ассанжа у зґвалтуванні. У зв’язку з тим, що Ассанж переховувався в посольстві Еквадору в Лондоні, шведський прокурор припинив розслідування у 2017 році, однак наголосив, що його може бути поновлено, якщо вдасться забезпечити особисту присутність підозрюваного у Швеції до серпня 2020 року, коли збігає термін давності злочинів.

Наразі Ассанж перебуває у в’язниці у Великобританії після того, як його приговорили до 50 тижнів за порушення умов звільнення під заставу..

У разі відновлення розслідування британська сторона вирішуватиме, чи віддавати його Швеції або США, де йому також загрожує покарання за публікацію військових та дипломатичних документів через WikiLeaks. Сам Ассанж боїться, що, коли його відправлять до Швеції, шведська сторона передасть його Америці.

Заступник директора прокуратури Швеції Єва-Марі Персон заявила, що існують передумови вважати, що зґвалтування мало місце, та наголосила на необхідності повторного допиту Ассанжа. Також вона додала, що Британія матиме право накласти вето на екстрадицію підозрюваного із Швеції до США.

Адвоката Ассанжа дуже здивувало, що проти його клієнта відновлюють давнє розслідування.

«Я здивований. Швеції соромно поновлювати розслідування. Він завжди хотів допомогти у вирішенні цієї справи, але проблемою для нього є ризик екстрадиції до США через його журналістську роботу», – сказав адвокат.

Нагадаємо: Джуліан Ассанж переховувався в посольстві Еквадору в Лондоні з серпня 2012 року. 11 квітня поліцейські затримали Ассанжа в Лондоні після того, як Еквадор позбавив його дипломатичного притулку. Як пояснив еквадорський президент Ленін Морено, у притулку Ассанжу відмовили через «неодноразові порушення міжнародних конвенцій і протоколу». Затримали його за запитом США про екстрадицію.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті