AB Inbev отримала штраф 200 млн євро від Єврокомісії

AB Inbev отримала штраф 200 млн євро від Єврокомісії

Компанія зловживала своїм положенням з 9 лютого 2009 року до 31 жовтня 2016 року

AB Inbev отримала штраф 200 млн євро від Єврокомісії
Фото: pixabay.com

Єврокомісія оштрафувала найбільшу у світі пивоварну компанію  Anheuser-Busch InBev (AB InBev)  на 200,4 млн євро за порушення антимонопольних правил ЄС. Причиною стало зловживання своїм домінуючим положенням на бельгійському ринку пива, перешкоджаючи більш дешевому імпорту свого пива марки Jupiler із Нідерландів до Бельгії. Про це повідомляється в прес-релізі Єврокомісії.

Jupiler – найпопулярніший бренд у Бельгії, він складає 40% продажу всього бельгійського пива.  AB InBev також особисто реалізує продукцію у інших країнах ЄС, зокрема в Нідерланди та Францію. У Нідерландах пиво Jupiler продають роздрібним та оптовим продавцям за більш низькими цінами, ніж у Бельгії.

Єврокомісія у червні 2016 року почала антимонопольне розслідування, за підсумками якого стало відомо, що AB InBev обрала стратегію, щоб обмежити можливість супермаркетів та оптовиків закупати пиво Jupiler за більш низькими цінами в Нідерландах та імпортувати його в Бельгію. Для того щоб підтримувати більш високі ціни у Бельгії компанія обмежила імпорт менш дорогих пивних продуктів Jupiler із Нідерландів.

AB InBev змінила упаковку деяких пивних продуктів марки Jupiler, що поставляються продавцям у Нідерланди, обмежила об’єми постачань пива Jupiler у Нідерланди, обмежила продаж низки продуктів у Бельгії та проводила різні рекламні акції для клієнтів у Нідерландах та Бельгії.

Єврокомісія прийшла до висновку, що AB InBev зловживала своїм положенням з 9 лютого 2009 року до 31 жовтня 2016 року та порушувала антимонопольні правила.

Нагадаємо: прибуток BMW обвалився на 78% через розслідування в ЄС. Автовиробник зарезервував 1,4 млрд євро для ймовірної сплати штрафу.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті