Захворіло у світі
5,813,997
Померло у світі
360,397
Вилікувалось у світі
2,418,865
Захворіло в Україні
22,811
Померло в Україні
679
Вилікувалось в Україні
8,934
Прибуток BMW обвалився на 78% через розслідування в ЄС

Прибуток BMW обвалився на 78% через розслідування в ЄС

Автовиробник зарезервував 1,4 млрд євро для ймовірної сплати штрафу

Прибуток BMW обвалився на 78% через розслідування в ЄС
фото pixabay.com

Операційний прибуток BMW знизився на 78% у І кварталі 2019 року після того, як німецький автовиробник був змушений виділити 1,4 млрд євро на покриття можливого штрафу від антимонопольних органів ЄС. Про це повідомляє FT.

Операційний прибуток за звітний період скоротився до 589 млн євро у порівнянні з 2,71 млрд євро в І кварталі 2018 року.

Чистий прибуток у І кварталі знизився до 561 млн євро проти 2,26 млрд євро за аналогічний період минулого року. Аналітики прогнозували, що показник становитиме 233 млн євро.

Автовиробник зарезервував 1,4 млрд євро у зв'язку з розслідуванням справи щодо ймовірної змови з метою обмеження розвитку та впровадження технологій зниження викидів шкідливих речовин, компанія внесла цю суму в баланс як збитки.

BMW заявила, що оскаржуватиме звинувачення, які компанія вважає «спробою прирівняти дозволену координацію галузевих позицій щодо нормативної бази з незаконними картельними угодами».

Також у компанії попередили, що прибуток 2019 року буде «значно нижчим» за рівень 2018-го. У березні BMW оголосила про плани економії коштів на суму в 12 млрд євро, щоб компенсувати потребу в більш високих технологічних затратах на тлі електрифікації її автопарку та впровадження інновацій для автономного водіння.

Акції автовиробника на торгах у вівторок здешевіли на 1,2%. Капіталізація компанії з початку року зросла на 3.8%, до 49,19 млрд євро.

Нагадаємо: у вересні минулого року Єврокомісія відкрила поглиблене розслідування проти німецьких автовиробників BMW, Daimler та Volkswagen у зв’язку з імовірним порушенням ними антимонопольних правил Євросоюзу. ЄК оцінювала, чи не вступили компанії у змову з метою обмежити розробку та розгортання певних видів систем контролю за викидами автомобілів, які продавалися в європейській економічній зоні.

У березні 2019 року німецьке видання Der Spiegel повідомило, що найближчим часом ЄК може накласти великі штрафи на провідних німецьких автовиробників. Концернам Volkswagen, Daimler і BMW загрожують стягнення в розмірі до 1 млрд євро кожному за змову в сфері технологій, пов’язану з контролем вихлопних газів.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті