Захворіло у світі
20,981,939
Померло у світі
760,633
Вилікувалось у світі
13,039,562
Захворіло в Україні
87,872
Померло в Україні
2,011
Вилікувалось в Україні
46,797
Вартість «зеленої» енергетики знизиться на 30-35% в Україні – депутат ВР

Вартість «зеленої» енергетики знизиться на 30-35% в Україні – депутат ВР

Україні слід очікувати зростання обсягу інвестицій з-за кордону в сферу «зеленої» енергетики

Вартість 	«зеленої» енергетики знизиться на 30-35% в Україні – депутат ВР
Фото: pixabay

Україні слід очікувати зростання обсягу інвестицій з-за кордону в сферу «зеленої» енергетики, при цьому тарифи на відновлювальну енергогенерацію на вітчизняному ринку повинні знизитися. Про це з посиланням на заяву депутата Верховної Ради з фракції Радикальної партії Олега Ляшка Юрія Чижмаря пишуть Українські новини.

«Прогнозую прихід системних іноземних інвесторів, які мають більш «дешеві» гроші і менші операційні витрати. Це дозволить, по-перше, знизити вартість «зеленої енергетики» до середньоєвропейського рівня, а це орієнтовно на 30-35%. І по-друге, забезпечить стабільне економічне зростання частки відновлюваної енергетики в загальному виробництві, що в майбутньому дозволить відмовитися від дорогої і шкідливої для довкілля теплової електрогенерації», – повідомив він.

За його словами, аукціон забезпечує вільний доступ до отримання державної підтримки через відкриті торги на електронних майданчиках, через які здійснюються державні закупівлі, а також законом було обмежено  термін дії технічних умов на підключення, щоб не було фактів «бронювання» підключення під майбутню спекуляцію з перепродажем компанії. Законом також впроваджується договорна основа відносин  між державою та інвестором.

Це все було основними вимогами іноземних інвесторів і фінустанов, що фінансують енергетичні проекти в Україні, тому прийняття закону має не тільки відновити фінансування, але і значно збільшити його розмір.

Незважаючи на те, що прийняття закону в Українській асоціації відновлюваної енергетики вважають «запізнілим», її голова Олексій Оржель зазначає, що якнайскоріше його прийняття позитивно вплине на весь енергоринок.

«Законопроект необхідно було прийняти набагато швидше і з липня вже скорочувати тариф і переходити на аукціони. Однак, через те що процес обговорення і проходження всіх процедур в парламенті затягнувся, в даній ситуації необхідно якомога швидше підписати закон №8449-д Президентом і почати готувати вторинне законодавство, систему Prozorro для проведення аукціонів, щоб хоча б з нового року точно запустити нову систему «, – заявив він.

У свою чергу народний депутат України з фракції «Самопоміч» Лев Підлісецький також прогнозує здешевлення «чистої» енергії.

«Правильно організовані аукціони знизять тариф до економічно обґрунтованого рівня. Для отримання права на підтримку необхідно буде виграти частину квоти підтримки. Для цього на аукціоні треба буде запропонувати найнижчий тариф», – сказав Підлісецький.

Нардеп також аргументував, що з запуском «зелених» аукціонів парламентарії суттєво поліпшили умови для інвесторів на ринку альтернативних джерел енергії.

Нагадаймо: 25 квітня цього року, ВР ухвалила закон про «зелені» аукціони для інвесторів ВДЕ. Документ передбачає введення аукціонів з 2020 року та обов'язкову участь у них інвесторів сонячних електростанцій (СЕС) потужністю понад 1 МВт і вітроелектростанцій (ВЕС) понад 5 МВт

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті