Захворіло у світі
12,376,147
Померло у світі
556,895
Вилікувалось у світі
6,795,141
Захворіло в Україні
52,043
Померло в Україні
1,345
Вилікувалось в Україні
24,800
Суд зобов’язав Bayer сплатити понад $2 млрд подружжю, яке захворіло на рак

Суд зобов’язав Bayer сплатити понад $2 млрд подружжю, яке захворіло на рак

Ймовірно, причиною їхньою хвороби став контакт з гербіцидом на основі гліфосату, який випускає Monsanto, що належить Bayer

Суд зобов’язав Bayer сплатити понад $2 млрд подружжю, яке захворіло на рак
фото media.bayer.com

Каліфорнійський суд зобов’язав німецьку компанію Bayer сплатити понад $2 млрд двом американцям, у яких виявили рак, ймовірно через контакт з гербіцидом компанії на основі гліфосату. Про це повідомляє Reuters.

Елву та Альберті Пілліод вдалось переконати присяжних, що саме гербіцид RoundUp компанії Monsanto (власником якої є Bayer) став причиною виникнення у них лімфоми. Тепер компанія буде змушена або сплатити позивачам вказану суму, або оскаржувати рішення.

Вayer заявила, що подаватиме апеляцію.

Велика сума компенсації, ймовірно, буде зменшена через постанови Верховного суду США, які обмежують співвідношення штрафних та компенсаційних збитків 9:1. Суд присудив $2 млрд штрафних збитків та $55 млн компенсаційних.

Цей вирок є не першим для компанії, пов’язаним з гербіцидом на основі гліфосату.

Нагадаємо: влітку 2018 року Bayer зобов’язали сплатити $78,6 млн садівнику Дуейну Джонсону.

У березні 2019 року суд у Сан-Франциско зобов’язав компанію Monsanto до виплати $80,3 млн 70-річному чоловікові з онкологічним діагнозом. Присяжні суду визнали хімікат гліфосат значним фактором, що вплинув на розвиток захворювання у цього чоловіка, який активно використовував його впродовж майже трьох десятиліть.

Минулого місяця французький апеляційний суд ухвалив, що компанія  Monsanto, яка належить Bayer, відповідальна за погіршення здоров'я фермера Поля Франсуа, який, обробляючи поле від бурʼянів, вдихав пестицид, вироблений компанією. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті