Суд зобов’язав Monsanto виплатити понад $80 млн онкохворому

Суд зобов’язав Monsanto виплатити понад $80 млн онкохворому

Присяжні визнали гліфосат значним фактором, який вплинув на розвиток захворювання в чоловіка

Суд зобов’язав Monsanto виплатити понад $80 млн онкохворому
фото pixabay.com

Федеральний суд в Сан-Франциско зобов’язав компанію Monsanto до виплати $80,3 млн 70-річному чоловікові з онкологічним діагнозом. Про це повідомляє DW.

Раніше присяжні суду визнали хімікат гліфосат значним фактором, що вплинув на розвиток захворювання у цього чоловіка, який активно використовував його впродовж майже трьох десятиліть. Рішення присяжних може стати прецедентним, оскільки справа вперше розглядалася у федеральному суді США, а загалом у американських судах знаходиться близько 11 000 позовів проти компанії Monsanto, що виробляла гліфосат як засіб для знищення бур'янів.

Представники німецького концерну Bayer, який володіє Monsanto, вже висловили своє розчарування вироком.

«Вирок не здатний вплинути на результати десятирічних наукових досліджень і висновки контрольних органів по всьому світу, які доводять безпеку гліфосатовмісних гербіцидів і підтримують висновок, що вони не призводять до онкологічних захворювань», – йдеться в повідомленні.

Німецький концерн збирається подавати апеляцію.

Видання повідомляє, що 22 жовтня 2018 року суд в Каліфорнії зобов'язав Monsanto виплатити іншому потерпілому з онкологічним захворюванням $78 млн. Присяжні визнали, що гербіцид гліфосат значною мірою сприяв розвитку захворювання у 46-річного чоловіка. Раніше він працював наглядачем шкільної території і використовував засіб протягом декількох років. На думку присяжних, компанія не попереджала покупців своєї продукції про те, що гербіциди можуть призвести до онкологічних захворювань.

Наголошується, що у експертів немає єдиної думки про вплив гліфосату на здоров'я людини. Раніше агентство з охорони навколишнього середовища США і низка регулюючих органів у Євросоюзі повідомили про відсутність ризиків розвитку онкологічних захворювань у результаті використання цього гербіциду. У свою чергу, у 2015 році Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) заявила, що речовина, можливо, є канцерогеном.

Нагадаємо: концерн Bayer у 2018 році купив компанію Monsanto за $63 млрд, що стало найдорожчою зарубіжною покупкою, здійсненою німецькою компанією за всю історію. З моменту покупки Monsanto акції Bayer подешевшали більш ніж на 40%.

Минулого місяця стало відомо, що звичайний французький фермер судиться з Monsanto щодо того, що компанія свідомо виводить на ринок отруйні для людей хімікати.

Як повідомлялось, нещодавно суд Каліфорнії зобов’язав Johnson & Johnson виплатити $29 млн жінці, яка звернулась із позовом, де заявила, що використання продукції компанії призвело до появи у неї раку. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло