Захворіло у світі
6,573,286
Померло у світі
387,898
Вилікувалось у світі
2,837,955
Захворіло в Україні
25,411
Померло в Україні
747
Вилікувалось в Україні
11,042
Російська металургія б’є на сполох через надлишок сталі в РФ у зв’язку з її поставками з Донбасу

Російська металургія б’є на сполох через надлишок сталі в РФ у зв’язку з її поставками з Донбасу

Постачати сталь на 30% дешевше ринку невизнаних республік дозволяє низька собівартість завдяки поставкам газу з Росії, російської електроенергії і низьким зарплатам робочих

Російська металургія б’є на сполох через надлишок сталі в РФ у зв’язку з її поставками з Донбасу
фото pixabay.com

Магнітогорський металургійний комбінат (ММК) Віктора Рашнікова побачив ризик надлишку пропозиції стали на російському ринку, в тому числі через зростання імпорту з невизнаних республік «ЛНР» і «ДНР». Про це компанія попередила в своєму звіті за перший квартал 2019 року, передає «РБК».

«Відновлення з другого кварталу обсягів поставок «АрселорМіттал Теміртау»(Казахстан) в Росію, збільшення імпорту з «ЛНР» і «ДНР», а також очікуване збільшення обсягів пропозиції з боку російських постачальників призведуть до зміщення балансу російського ринку в другому кварталі в сторону надлишку пропозиції», – йдеться в звіті ММК.

У звіті за четвертий квартал 2018 року ММК також звертав увагу на імпорт сталі з невизнаних республік: «Ціни на товстолистовий прокат перебували під тиском через надлишкових для російського ринку обсягів поставок з «ЛНР» і «ДНР» за демпінговими цінами». Але тоді мова йшла саме про демпінг, прогнозу про профіцит пропозиції в Росії не було.

На виробництві товстолистового прокату спеціалізується розташований в ЛНР Алчевський металургійний комбінат (АМК, потужність – 2,8 млн тонн сталі щорічно). Як пишуть ЗМІ невизнаних республік, підприємство з моменту відновлення роботи в грудні 2017 року до грудня 2018 року випустило близько 1,5 млн тонн продукції. Але в першому кварталі 2019 року поставки з АМК в Росію знизилися через переорієнтацію виробника на експорт в інші країни, зазначив ММК в звіті за перший квартал 2019 року.

В інших російських металургійних компаніях – НЛМК, Evraz, «Северстали» і «Мечел» – відмовилися коментувати імпорт з «ДНР» і «ЛНР» і очікування щодо зростання пропозиції сталі в Росії. Але джерело, близьке до однієї з цих компаній, визнало, що «дійсно є відчуття, що імпорт з Донбасу зростає». Джерело, близьке до іншої компанії, оцінює, що в Росії сукупні поставки заводів з «ДНР» і «ЛНР», а також з російських заводів сортового прокату, які увійшли в периметр компанії «Газ-Альянсу», можуть перевищити в цьому році 1 млн тонн.

«Газ-Альянс» відповідає за збут продукції з «ДНР» і «ЛНР», джерела «РБК» пов'язують компанію з бізнесменом Сергієм Курченко (з його представником виданню зв'язатися не вдалося). У березні 2018 року ця компанія стала єдиним постачальником вугілля з територій самопроголошених республік. Влада ОРДЛО ввела зовнішнє управління на українських підприємствах 1 березня 2017 року. Україна називає поставки продукції з «ДНР» і «ЛНР» протизаконними, які підпадають під статтю українського Кримінального кодексу про фінансування тероризму (ст. 258-5).

Ще в 2017 році аналітики відзначали тиск імпорту з «ДНР» і «ЛНР» на вартість російської сталі. Віце-президент з продажу НЛМК Ілля Гущин в розмові з кореспондентом РБК говорив тоді, що «цей потік [з ДНР], за даними учасників ринку, йде в основному по арматурі, обсяг досить великий».

Росія в січні-вересні 2018 року імпортувала з України близько 2,2 млн тонн сталевої продукції. Українські ЗМІ писали, що в 2018 році «Внєшторгсервіс» (управляє сталеливарними підприємствами в «ДНР» і «ЛНР») зміг частково відновити роботу цих підприємств, збільшивши поставки на 20%. За їх даними, в січні-листопаді 2018 року в Росію імпортували з України 1,1 млн тонн сортового прокату, на якому спеціалізується Єнакіївський металургійний завод (ЄМЗ), розташований в «ДНР».

Постачати сталь на 30% дешевше ринку невизнаних республік дозволяє низька собівартість завдяки поставкам газу з Росії, російської електроенергії і низьким зарплатам робочих, повідомляли українські ЗМІ.

«Ще з моменту утворення самопроголошених республік було зрозуміло, що імпорт сталі з розташованих там великих сталеливарних заводів неминуче піде в Росію, оскільки Європа не стане ризикувати, купуючи їх продукцію навіть за заниженою ціною», – наголосив  директор групи корпоративних рейтингів АКРА Максим Худалов.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті