Тільки 7 українських банків-банкрутів розрахувалися з усіма кредиторами та акціонерами

Тільки 7 українських банків-банкрутів розрахувалися з усіма кредиторами та акціонерами

Більшість неплатоспроможних банків не можуть навіть компенсувати Фонду виплати вкладникам гарантованих сум

Тільки 7 українських банків-банкрутів розрахувалися з усіма кредиторами та акціонерами
Фото: Pixybay

Сім українських банків, виведених з ринку, змогли розрахуватися з усіма своїми кредиторами та акціонерами. Про це розповіла в ефірі радіо «Голос Столиці» заступник директора-розпорядника Фонду гарантування вкладів (ФГВФО) Наталія Рудуха.

За її словами, більшість неплатоспроможних банків не можуть навіть розрахуватися з Фондом за витрати, здійснені для розрахунку з вкладниками в межах гарантованої суми.

«Частина банків, які здійснили розрахунок з усіма кредиторами, виводилася з ринку через невиконання вимог нової редакції Закону України «Про банки і банківську діяльність». Так, банки на зразок ПАТ «Класикбанк» і АТ КБ «ТК Кредит», не змогли надати інформацію про своїх кінцевих бенефіціарів. А, наприклад, такі банки як ПУАТ «Смартбанк», працювали лише з юридичними особами і майже не обслуговували фізичних осіб. Але, якщо останній вів цілком прозору діяльність, то ПАТ «Грін Банк» є класичним прикладом «кишенькового» банку для конвертації коштів корпоративних клієнтів у готівку. Оскільки він був практично розрахунковим центром, то фактично не мав жодних активів і зобов’язань. Як не парадоксально, кошти з неринкових банків не були виведені, тож вони змогли розрахуватися зі своїми кредиторами», – розповіла вона.

Додамо, що для виведення з ринку в управління Фонду було передано 95 банків, на початок квітня цього року в одному з них триває тимчасова адміністрація, 88 – перебувають у процесі ліквідації, 6 – ліквідовано. Станом на 01 квітня 2019 року задоволено вимог кредиторів на загальну суму 37  млрд грн, з яких 9,4 млрд грн виплачено забезпеченим кредиторам (в т.ч. 8,4 млрд грн – НБУ).

Раніше Mind писав, що надходження до банків-банкрутів за березень 2019 року перевищили 1,6 млрд грн.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло