Темп зростання роздрібної торгівлі в Китаї впав до 16-річного мінімуму через торгову війну

Темп зростання роздрібної торгівлі в Китаї впав до 16-річного мінімуму через торгову війну

Покупці не поспішають розставатися з грошима на тлі невизначеності

Темп зростання роздрібної торгівлі в Китаї впав до 16-річного мінімуму через торгову війну
фото pixabay.com

У Китаї спостерігається дуже слабке зростання роздрібних продажів внаслідок загострення торгової війни з США, передає Reuters.

Продажі одягу впали вперше з 2009 року – це свідчить про те, що китайські споживачі стали більш обережні в покупках через економічний стан країни.

За даними Національного бюро статистики (NBS), рівень роздрібної торгівлі у квітні опустився до рівня 2003 року.

Дані свідчать про те, що споживачі починають скорочувати витрати на повсякденні товари, як-от засоби особистої гігієни та косметика, та уникають купувати більш дорогі товари, наприклад автомобілі.

«Слабкі роздрібні продажі частково обумовлені погіршенням рівня зайнятості та зниженням доходів груп із середнім і низьким рівнем доходу», – каже економіст Hwabao Trust Ніє Вен.

Зростання промислового виробництва сповільнилося більше, ніж очікувалося – до 5,4% у квітні (у березні – 8,5%, що було викликано, за словами аналітиків, сезонними і тимчасовими факторами).

Виробництво автомобілів впало майже на 16% через зниження попиту, при цьому випуск седанів зменшився на 18,8%, що стало найбільш різким зниженням з вересня 2015 року. Продажі автомобілів падають 10-й місяць поспіль.

Експорт Китаю також різко скоротився у квітні у зв'язку з тарифами США та зниженням попиту на китайську продукцію у світі.

«Невизначеність заважає роботі економіки. Напруженість між Китаєм і США повернулася, а побоювання з приводу недостатнього попиту в усьому світі зростають», – сказав Ніє Вен.

У червні на саміті країн G20 президенти Дональд Трамп і Сі Цзіньпін повинні обговорити торгівлю між двома країнами.

Про те, чим небезпечна напруженість у стосунках двох великих держав – у матеріалі Mind «Ніж біля горла Пекіна: як розвивається чергове коло американо-китайської торгової війни».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті