Volvo планує до 2025 року половину всіх своїх автомобілів зробити електричними

Volvo планує до 2025 року половину всіх своїх автомобілів зробити електричними

Автовиробник уклав угоду з азіатськими LG Chem і CATL на постачання акумуляторів

Volvo планує до 2025 року половину всіх своїх автомобілів зробити електричними
фото Volvo Cars

Шведський автовиробник Volvo заявляє, що до 2025 року планує отримувати не менше половини своєї виручки від продажу повністю електричних автомобілів. Компанія очікує, що на той час рентабельність електромобілів зрівняється з авто з двигунами внутрішнього згоряння, передає Reuters.

У зв’язку з цим Volvo підписала довгострокові угоди про постачання акумуляторів з азіатськими фірмами LG Chem та Contemporary Amperex Technology (CATL).

Автовиробники та інвестори високо цінують довгострокові домовленості про постачання акумуляторів, оскільки в умовах попиту, що зростає, це гарантує відсутність ризику при постачанні, а також поступове здешевлення акумуляторів, завдяки чому знизиться й ціна на електрокари.

Volvo Cars, що належить китайській Geely, інвестує майже 5% свого річного доходу – приблизно $1 на рік – в автомобілі з електроприводом і без водія.

«Майбутнє Volvo Cars – електричне, і ми твердо маємо намір вийти за рамки двигуна внутрішнього згоряння», – заявив президент і головний виконавчий директор Volvo Cars Хакан Самуельсон у середу.

Внаслідок угоди з Volvo акції LG Chem та CATL подорожчали більш ніж на 3%.

Компанії заявили, що угоди стосовно постачання акумуляторів оцінюються в кілька мільярдів доларів, але не розкривають фінансових деталей.

За інформацією Volvo, її перша лінія складання акумуляторів будується на заводі в Генті, Бельгія, і до кінця цього року буде завершена.

Нагадаємо: Volvo отримала грант у майже $45 млн на проект з електровантажівками у Каліфорнії.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію