НБУ скасував граничні строки розрахунків за низкою експортно-імпортних операцій

НБУ скасував граничні строки розрахунків за низкою експортно-імпортних операцій

НБУ також дозволив банкам завершувати валютний нагляд за граничними строками розрахунків з експортних операцій після зарахування коштів за акредитив

НБУ скасував граничні строки розрахунків за низкою експортно-імпортних операцій
Фото: Shutterstock

Національний банк (НБУ) у межах валютної лібералізації спростив валютний нагляд за дотриманням граничних строків розрахунків для експорту робіт, послуг та прав інтелектуальної власності, а також низки операцій з експорту та імпорту товарів, йдеться у повідомленні на сайті регулятора.

Зазначені зміни затверджені Постановою Правління Національного банку №67 від 14 травня 2019 року, які набувають чинності з 16 травня 2019 року.

Відтепер граничні строки розрахунків за зовнішньоекономічними операціями (на сьогодні – 365 днів) не будуть розповсюджуватися на імпорт товарів за державними контрактами з оборонного замовлення, послуг чи лікарських засобів за угодами Мінохорони здоров’я України із спеціалізованими організаціями, а також імпорт послуг для лікування громадян із рідкісними (орфанними) захворюваннями.

Крім того, скасовано граничні терміни для імпорту товарів, які використовуються для виробництва космічної та авіаційної техниіки та агрегатів, експорт-імпорт товарів у межах угод про розподіл продукції, експорт робіт, послуг (крім транспортних і страхових послуг та робіт) та прав інтелектуальної власності.

Спрощення валютного нагляду за зазначеними операціями здійснено з урахуванням розпорядження Кабінету Міністрів України №76-р від 13 лютого 2019 року та проведених консультацій з Міністерством економічного розвитку і торгівлі.

Крім цього, НБУ дозволив банкам завершувати валютний нагляд за дотриманням бізнесом граничних строків розрахунків за операціями з експорту товарів після зарахування коштів за акредитив.

Нагадаємо: раніше НБУ запровадив низку валютних послаблень для небанківських фінустанов та юросіб-нерезидентів.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію