Гройсман не матиме право призначати голову «Нафтогазу» – постанова суду

Гройсман не матиме право призначати голову «Нафтогазу» – постанова суду

Окружний адміністративний суд визнав протиправним і недійсним постанову Кабінету міністрів №226 від 6 березня, яке наділяє збори акціонерів повноваженнями на обрання і звільнення голови і членів правління «Нафтогазу» без подання Наглядової ради

Гройсман не матиме право призначати голову 	«Нафтогазу» – постанова суду
Фото: УНІАН

Окружний адміністративний суд визнав протиправним і недійсним постанову Кабінету міністрів №226 від 6 березня, яке наділяє збори акціонерів повноваженнями на обрання і звільнення голови і членів правління «Нафтогазу» без подання Наглядової ради. 

Про це йдеться в постанові Окружного адміністративного суду від 14 травня 2019 року, яке є в розпорядженні видання Економічної правди.

Так, суд постановив призупинити дію постанови Кабміну №226 від 6 березня 2019 року, а саме:

  • в частині затвердження підпункту 22 пункту 47 Статуту акціонерного товариства «НАК» Нафтогаз України «, згідно з яким до виключної компетенції загальних зборів належить обрання та припинення повноважень голови і члена правління;
  • а також в частині затвердження підпункту 23 пункту 47 Статуту АК, згідно з яким до виключної компетенції загальних зборів належить прийняття рішення про відсторонення голови або члена правління від здійснення повноважень та обрання особи, яка буде тимчасово здійснювати повноваження голови правління до набрання рішенням у даній справі законної силу.

Раніше повідомлялось, що на засіданні уряду прем'єр-міністр Володимир Гройсман заявив, що Кабінет міністрів проведе конкурс для вибору глави «Нафтогаз України» і не продовжуватиме контракт з нинішнім керівником.

У відповідь на це сам Коболєв заявив, що повноваження з припинення його контракту і оголошення конкурсу з вибору нового глави компанії належать до компетенції наглядової ради компанії, а не Кабміну.

Нагадаємо: НР «Нафтогазу» проголосувала за продовження повноважень Коболєва, але не прийняла остаточного рішення без узгодження з урядом. Крім того, НР пропонувала уряду встановити його щомісячний посадовий оклад у розмірі 2,08 млн грн.

У свою чергу сам Коболєв заявив, що відмовляється від зарплати, адже, за його словами, питання його доходів стало надто політизованим, тому він хоче припинити спекуляції. За його словами, всі доходи, які він отримуватиме в «Нафтогазі» з лютого, він направить на благодійність.

Пізніше стало відомо, що  «Нафтогаз» підписав контракт з Коболєвим на умовах Кабміну

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті