ДТЕК Ахметова купив два обленерго у російської VS Energy

ДТЕК Ахметова купив два обленерго у російської VS Energy

Програма розвитку електромереж в Київській та Одеській областях буде спрямована на підвищення надійності електропостачання, а також на покращення якості обслуговування клієнтів.

ДТЕК Ахметова купив два обленерго у російської VS Energy
Бізнесмен Рінат Ахметов
фото УНІАН

Енергохолдинг ДТЕК завершив операцію з придбання 68,2949% акцій АТ «Одесаобленерго» і 93,9978% ПрАТ «Київобленерго» у групи російських бізнесменів VS Energy. Про це повідомляє  Інтерфакс-Україна.

«Компанія розробляє програму розвитку електричних мереж у Київському і Одеському регіонах. Мета – підвищення якості та надійності розподілу електроенергії, поліпшення клієнтських сервісів», – сказали в прес-службі ДТЕК.

Обидві компанії опублікували оголошення в ЗМІ про відкликання з 17 травня раніше виданих довіреностей.

Крім того «Одесаобленерго» 16 травня повідомило в системі розкриття НКЦПФР, що пакет акцій у власності ТОВ «ДТЕК Нафтогаз» 10 травня зріс із 16,773013% до 68,29488% статутного капіталу. Максимальна ціна, за якою ДТЕК купував акції за останні 12 місяців, становила 3,13 грн за штуку, йдеться у документі.

Згідно зі звітом «Одесаобленерго», на початок 2019 року найбільшими акціонерами компанії були  ТОВ «ВС Енерджі Інтернешнл Україна» – 32,522649%, VS Energy International NV (Нідерланди) – 17,983159%, «Київобленерго» – 9,253295% і держава – 25%.

У січні «ДТЕК Нафтога» став власником 16,77% акцій, VS Energy International NV збільшив свою частку до 51,52%, а VS Energy International NV і «Київобленерго» вийшли з числа акціонерів.

Загальна кількість акцій «Одесаобленерго» – 608 млн 495,56 тис. штук.

У холдингу зазначили, що за час своєї роботи він інвестував у бізнес із дистрибуції електроенергії на понад $300 млн.

У ДТЕК вважають свої розподільні компанії у Києві, Дніпропетровській і Донецькій (на підконтрольних територіях) областях, одними з найбільш ефективних і надійних у країні. Зокрема, час непланових відключень споживачів у них на 30-70% менше середнього (без урахування прифронтових територій), а втрати електроенергії майже вдвічі нижче, заявили у холдингу.

Програма розвитку електричних мереж у Київській та Одеській областях буде сфокусована на системній цифровізації управління інфраструктурою, підвищенні надійності електропостачання та якості обслуговування клієнтів, розповіли у ДТЕК.

У прес-службі з посиланням на генерального директора ДТЕК Мережі Івана Гелюх відзначили, що національний регулятор НКРЕКУ контролює роботу операторів системи розподілу, накладаючи на них зобов'язання про безумовне надання доступу до мережевої інфраструктури будь-якому постачальнику електроенергії.

«Таким чином, концентрація нових активів компанією ДТЕК не обмежує клієнтів у ринковій можливості самим вибирати, у кого їм купувати електроенергію. Сьогодні ринок постачання електроенергії клієнтам повністю конкурентний, і ДТЕК підтримує розвиток цієї конкуренції», – сказав Гелюх.

За його словами, для спрощення підключень до електромереж в кожному регіоні ДТЕК створив спеціальні департаменти за новими підключень і оптимізації внутрішніх процесів. В результаті, наприклад, в Дніпрі за минулий рік вдалося підключити в 2,5 рази більше нових клієнтів до електромереж – майже 8 тис.

«Одесаобленерго» за підсумками 2018 року скоротило чистий прибуток в 5,3 рази в порівнянні з 2017 роком – до 0,94 млн грн, а його виручка збільшилася на 11,2% – до 8 млрд 425,387 млн ​​грн.

«Київобленерго» у 2018 році збільшило чистий прибуток на 6,8% – до 233,16 млн грн, а його виручка зросла на 18% – до 9 млрд 470,99 млн грн.

Нагадаємо: 25 квітня Антимонопольний комітет України на засіданні 25 квітня надав дозвіл компанії «ДТЕК Нафтогаз» на придбання у групи «VS Energy» акцій «Київобленерго» і «Одесаобленерго» у розмірі, що забезпечує контроль понад 50% в обох підприємствах.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло