Верховна Рада має сформувати нову коаліцію протягом 30 днів (ОНОВЛЕНО)

Верховна Рада має сформувати нову коаліцію протягом 30 днів (ОНОВЛЕНО)

Повноваження Верховної Ради не можуть бути достроково припинені

Верховна Рада має сформувати нову коаліцію протягом 30 днів (ОНОВЛЕНО)
Фото: УНІАН

Сьогодні, 17 травня, фракція «Народний фронт» проголосувала за вихід з коаліції.

Спікер Верховної Ради Андрій Парубій оголосив, що коаліція «Європейська Україна» припинила існування.

«Сьогодні коаліція депутатських фракцій «Європейська Україна» у Верховній Раді восьмого скликання припинила свою діяльність. Відповідно до частини 7 статті 83 Конституції України протягом одного місяця від сьогодні, дня припинення діяльності коаліції депутатських фракцій у Верховній Раді України, має бути сформована нова коаліція», – повідомив Парубій.

Тепер на формування нової відводится 30 днів. Якщо вона не буде створена, президент має право оголосити про розпуск парламенту і призначити дострокові вибори.

«Ми заявляємо про вихід з діючої коаліції, припинення її діяльності з 17 травня 2019 року і про ініціативу формування нової коаліції з новою порядком денним», – повідомив голова фракції «Народного фронту» Максим Бурбак.

Бурбак також зазначив, що протягом наступних півроку українці очікують від новообраного президента і парламенту рішучих кроків, дій і змін.

Він додав, що за цей час парламент разом з президентом мають внести зміни до Конституції щодо скорочення кількості депутатів Верховної Ради, одночасне зняття імунітету з президента, депутатів та суддів, чіткого розподілу відповідальності між гілками влади, ліквідації державних обладміністрацій, завершення процесу децентралізації, ухвалення нового закону про народне волевиявлення закону, про референдум всіх рівнів, запровадження інституту імпічменту та інші.

Як повідомив прем'єр-міністр Володимир Гройсман, Український Парламент і Уряд будуть працювати до наступних парламентських виборів.

«Я закликаю – давайте разом сформуємо загальний порядок денний, який буде нас об’єднувати. Настав час дати можливість конкуренції на політичній арені», – заявив він.

Оновлено: як повідомив адвокат, керуючий партнер Адвокатського об'єднання «Бауман Кондратюк» Юрій Бауман в коментарі для Mind, нові коаліція має бути сформована до 17 червня цього року. 

Стосовно ініціативи розпуску Ради від Зеленського, експерт повідомив, що За частиною сьомою статті 83 Конституції України коаліція депутатських фракцій у Верховній Раді України формується протягом одного місяця з дня відкриття першого засідання Верховної Ради України, що проводиться після чергових або позачергових виборів Верховної Ради України, або протягом місяця з дня припинення діяльності коаліції депутатських фракцій у Верховній Раді України.

При цьому, 90 стаття Конституції визначає, що повноваження Верховної Ради України не можуть бути достроково припинені Президентом України в останні шість місяців строку повноважень Верховної Ради України.

«Фактично, оголосивши про припинення діяльності коаліції, Андрій Парубій уберіг парламент від можливого  розпуску, щодо Кабінету Міністрів то уряд продовжить працювати і складе повноваження перед новообраною Верховною Радою України», – повідомив Бауман.

Експерт наголошує, що Рада може приймати закони у випадку відсутності коаліції, бо народні депутати України здійснюють свої повноваження на постійній основі.

«Верховна Рада України є повноважною за умови обрання не менш як двох третин від її конституційного складу (зараз парламент є повноважним). Верховна Рада України приймає закони, постанови та інші акти більшістю від її конституційного складу, крім випадків, передбачених цією Конституцією. Народні депутати зберігають свій статус  та  голосують з питань, що розглядаються Верховною Радою України», – повідомляє він.

Відтак, не має обставин які б перешкоджали  прийняттю  законів.

Раніше повідомлялось, що новообраний президент Володимир Зеленський ініціюватиме розпуск Верховної Ради.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті