США ввели санкції проти чеченців і росіян, підозрюваних у порушенні прав людини
РФ обіцяє ввести обмежувальні заходи у відповідь

Казначейство США 16 травня в четвер ввело санкції проти чеченського спецзагону «Терек» і п'яти осіб, троє з яких є громадянами Росії, через звинувачення у порушенні прав людини, зокрема позасудові страти й тортури представників ЛГБТ-спільноти, передає Reuters.
Санкції введено в межах закону Магнітського проти Спеціального загону швидкого реагування Чеченської республіки «Терек» і 5 осіб, підозрюваних у смерті Сергія Магнітського і Бориса Нємцова.
Цих осіб, серед яких колишній заступник командира батальйону «Сєвєр» Руслан Геремєєв, обвинувачують «у проведенні позасудових страт, тортур та інших грубих порушеннях міжнародно визнаних прав людини», зокрема, приховуванні юридичної відповідальності за затримання, жорстоке поводження або смерть Магнітського та вбивство Нємцова.
Також під санкції потрапили:
- Геннадій Карлов (2010 року був заступником начальника Слідчого комітету МВС);
- Сергій Коссієв, колишній начальник ІК-7 в Карелії (у цій колонії відбував покарання громадський активіст Ільдар Дадін, який розповів про тортури щодо в'язнів);
- Олена Трікуля (Мінфін США називає її слідчим СК, що відмовилася порушувати справу проти «відповідальних за незаконний арешт і смерть Магнітського»);
- командир «Терека» Абузайд Вісмурадов.
Російське посольство у Вашингтоні відреагувало на дії США, заявивши, що санкції, введені на основі закону Магнітського, «суперечать міжнародному праву», додавши, що Росія буде вживати заходи у відповідь.
Закон Магнітського, названий на честь загиблого у в'язниці у 2009 році російського аудитора Сергія Магнітського, передбачає візові обмеження і блокування фінансових активів у США.
Раніше російське видання «Новая газета» написало, що у Чечні продовжується жорстоке полювання на чоловіків нетрадиційної орієнтації. З лютого 2017 року ситуація загострилася, надходили повідомлення про сотні людей, яких утримують у в’язниці під тортурами, та щонайменше про трьох забитих до смерті. Жертв може бути значно більше, зважаючи на те, що поліція не розслідує «убивства честі» ─ коли гея вбиває його сім’я. Видання взяло інтерв’ю в жителя Чечні нетрадиційної орієнтації, який, після того, як був арештований місцевою поліцією, зумів утекти за кордон і розповів про стан речей у республіці.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].