Рада Європи прийняла резолюцію, яка поверне Росії право голосу

Рада Європи прийняла резолюцію, яка поверне Росії право голосу

Після несплати внесків протягом двох років Росія могла бути офіційно виключена з Ради Європи

Рада Європи прийняла резолюцію, яка поверне Росії право голосу
фото DR

Рада Європи в п'ятницю прийняла декларацію про відновлення прав російської делегації, які були припинені у зв'язку з анексією Криму в 2014 році, повідомляє Голос Америки.

Міністри закордонних справ з 47 держав, що входять до Ради Європи, переважною більшістю голосів підтримали декларацію, в якій ідеться про те, що всі члени повинні мати рівні права на участь в двох головних органах ради.

Це фактично означає, що Росія зможе в майбутньому голосувати на засіданнях ради.

Право Росії на участь в голосуваннях було призупинено після анексії Криму. В знак протесту Росія, яка входить у Раду Європи з 1996 року, перестала платити членські внески. Москва призупинила сплату щорічних внесків в розмірі 33 мільйонів євро в 2017 році.

Після несплати внесків протягом двох років Росія з червня 2019 року могла бути офіційно виключена з Ради Європи рішенням її виконавчого комітету. Вона також могла покинути організацію.

Представники російської влади погрожували вийти з Ради Європи, однак в результаті цього російські громадяни втратили б доступу до Європейського суду з прав людини.

Також повідомляється, що міністр закордонних справ України в четвер несподівано скасував свою участь у засіданні, яке відбулося в Гельсінкі, Фінляндія.

У Росії тим часом рішення міністрів зустріли зі скептицизмом.

«Сказати, що у нас цей документ є чимось проривним, я не можу. Ми очікували, що конференція в Гельсінкі прийме щось подібне –  про те, що вітаються всі країни, вітаються всі делегації, з урахуванням бажання не допустити виходу Росії з Ради Європи. Але прориву в нашій системі координат не бачу», – заявив голова комітету Держдуми з міжнародних справ Леонід Слуцький агентству «Інтерфакс».

Членами Ради Європи є 47 країн. Якби Росія покинула його, це було б першим таким випадком з моменту створення цієї організації в 1949 році. Місією Ради Європи є просування демократії і верховенства закону в Європі. У неї, зокрема, входять Туреччина і Україна.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті