Захворіло у світі
5,731,837
Померло у світі
356,606
Вилікувалось у світі
2,376,542
Захворіло в Україні
22,382
Померло в Україні
669
Вилікувалось в Україні
8,439
Рада Європи прийняла резолюцію, яка поверне Росії право голосу

Рада Європи прийняла резолюцію, яка поверне Росії право голосу

Після несплати внесків протягом двох років Росія могла бути офіційно виключена з Ради Європи

Рада Європи прийняла резолюцію, яка поверне Росії право голосу
фото DR

Рада Європи в п'ятницю прийняла декларацію про відновлення прав російської делегації, які були припинені у зв'язку з анексією Криму в 2014 році, повідомляє Голос Америки.

Міністри закордонних справ з 47 держав, що входять до Ради Європи, переважною більшістю голосів підтримали декларацію, в якій ідеться про те, що всі члени повинні мати рівні права на участь в двох головних органах ради.

Це фактично означає, що Росія зможе в майбутньому голосувати на засіданнях ради.

Право Росії на участь в голосуваннях було призупинено після анексії Криму. В знак протесту Росія, яка входить у Раду Європи з 1996 року, перестала платити членські внески. Москва призупинила сплату щорічних внесків в розмірі 33 мільйонів євро в 2017 році.

Після несплати внесків протягом двох років Росія з червня 2019 року могла бути офіційно виключена з Ради Європи рішенням її виконавчого комітету. Вона також могла покинути організацію.

Представники російської влади погрожували вийти з Ради Європи, однак в результаті цього російські громадяни втратили б доступу до Європейського суду з прав людини.

Також повідомляється, що міністр закордонних справ України в четвер несподівано скасував свою участь у засіданні, яке відбулося в Гельсінкі, Фінляндія.

У Росії тим часом рішення міністрів зустріли зі скептицизмом.

«Сказати, що у нас цей документ є чимось проривним, я не можу. Ми очікували, що конференція в Гельсінкі прийме щось подібне –  про те, що вітаються всі країни, вітаються всі делегації, з урахуванням бажання не допустити виходу Росії з Ради Європи. Але прориву в нашій системі координат не бачу», – заявив голова комітету Держдуми з міжнародних справ Леонід Слуцький агентству «Інтерфакс».

Членами Ради Європи є 47 країн. Якби Росія покинула його, це було б першим таким випадком з моменту створення цієї організації в 1949 році. Місією Ради Європи є просування демократії і верховенства закону в Європі. У неї, зокрема, входять Туреччина і Україна.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті