Рада Європи прийняла резолюцію, яка поверне Росії право голосу
Після несплати внесків протягом двох років Росія могла бути офіційно виключена з Ради Європи

Рада Європи в п'ятницю прийняла декларацію про відновлення прав російської делегації, які були припинені у зв'язку з анексією Криму в 2014 році, повідомляє Голос Америки.
Міністри закордонних справ з 47 держав, що входять до Ради Європи, переважною більшістю голосів підтримали декларацію, в якій ідеться про те, що всі члени повинні мати рівні права на участь в двох головних органах ради.
Це фактично означає, що Росія зможе в майбутньому голосувати на засіданнях ради.
Право Росії на участь в голосуваннях було призупинено після анексії Криму. В знак протесту Росія, яка входить у Раду Європи з 1996 року, перестала платити членські внески. Москва призупинила сплату щорічних внесків в розмірі 33 мільйонів євро в 2017 році.
Після несплати внесків протягом двох років Росія з червня 2019 року могла бути офіційно виключена з Ради Європи рішенням її виконавчого комітету. Вона також могла покинути організацію.
Представники російської влади погрожували вийти з Ради Європи, однак в результаті цього російські громадяни втратили б доступу до Європейського суду з прав людини.
Також повідомляється, що міністр закордонних справ України в четвер несподівано скасував свою участь у засіданні, яке відбулося в Гельсінкі, Фінляндія.
У Росії тим часом рішення міністрів зустріли зі скептицизмом.
«Сказати, що у нас цей документ є чимось проривним, я не можу. Ми очікували, що конференція в Гельсінкі прийме щось подібне – про те, що вітаються всі країни, вітаються всі делегації, з урахуванням бажання не допустити виходу Росії з Ради Європи. Але прориву в нашій системі координат не бачу», – заявив голова комітету Держдуми з міжнародних справ Леонід Слуцький агентству «Інтерфакс».
Членами Ради Європи є 47 країн. Якби Росія покинула його, це було б першим таким випадком з моменту створення цієї організації в 1949 році. Місією Ради Європи є просування демократії і верховенства закону в Європі. У неї, зокрема, входять Туреччина і Україна.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].