У Венесуелі – кілометрові черги за бензином: в країні закінчується пальне

У Венесуелі – кілометрові черги за бензином: в країні закінчується пальне

Країна з найбагатшими у світі запасами нафти імпортує паливо

У Венесуелі – кілометрові черги за бензином: в країні закінчується пальне
euronews.com

Водії по всій Венесуелі змушені вистояти кілька годин у довгій черзі, щоб заправити автомобіль бензином: в країні з найбагатшими в світі запасами нафти закінчується паливо, передає Euronews.

Венесуельці сподіваються, що переговори в Осло, Норвегія, між урядом і опозицією змінять ситуацію.

«Я сподіваюся, що вони домовляться, і ми зможемо нарешті жити в мирі. Для мене це найголовніше. І щоб усе це нарешті закінчилося».

«Діалог важливий, але повинні бути виконані головні вимоги венесуельців: встановлення демократії і громадського порядку», – коментують ситуацію місцеві жителі.

Жорсткі санкції США щодо енергетичного сектора Венесуели ударили по експорту сирої нафти і призвели до того, що уряд президента Ніколаса Мадуро намагається ввозити пальне з-за кордону. Але його не вистачає.

Також не надходять і нафтопродукти, якими розбавляють важку венесуельську нафту, щоб зробити її більш придатною для експорту. Другий за величиною нафтопереробний завод країни зупинено.

«Вони некомпетентні, не можуть правити! Тут і панують хаос і божевілля. Ми вже три години тут стоїмо, і я впевнений: потім вони скажуть нам, що бензин закінчився», – зазначає один з водіїв.

Міжнародна контактна група, створена за ініціативою ЄС, збиралася направити в Каракас своїх представників ЄС для пошуку шляхів виходу з політичної кризи. Але в четвер стало відомо, що делегація уряду Венесуели сама відправилася до Норвегії на переговори з опозицією.

МЗС Венесуели також повідомило у п'ятницю, що готове обговорити двосторонні відносини з США.

Нещодавно ЦБ Венесуели продав близько 9,7 тонн золота 10 травня та ще 4 тонни через три дні на $570 млн в обхід санкцій, зазначають джерела. Золоті резерви країни знизились до 29-річного мінімуму в $7,9 млрд.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло