Президент Австрії підтримав дострокові парламетські вибори

Президент Австрії підтримав дострокові парламетські вибори

Таке рішення прийняте після скандалу з участю віце-канцлера Австрії Гайнца-Крістіана Штрахе

Президент Австрії підтримав дострокові парламетські вибори
Президент Австрії Александр ван дер Беллен

Президент Австрії Александр ван дер Беллен підтримав дострокові вибори в парламент після скандалу з участю віце-канцлера Гайнца-Крістіана Штрахе. Про це повідомляє радіо Свобода.

Ван дер Беллен додав, що тільки вибори можуть врятувати репутацію країни.

Додамо, що сьогодні, 19 травня, президент країни обговорить наступні кроки з канцлером Австрії Себастьяном Курцем. Сам Курц раніше наполягав на проведенні виборів якомога швидше. Крім того, ввечері 18 травня він оголосив про припинення коаліції з ультраправою «Австрійською партією свободи», яку очолює Штрахе.

Нагадаємо: 18 травня віце-канцлер Австрії Гайнц-Крістіан Штрахе оголосив про відставку після того, як місцеві ЗМІ оприлюднили запис, на якому він обговорює фінансування з боку нібито російської підприємниці перед виборами до парламенту країни.

Напередодні німецькі газета Süddeutsche Zeitung і журнал Spiegel опублікували відеозапис розмови Штрахе на віллі на Ібіці (Іспанія) в 2017 році. Його співрозмовниця називає себе росіянкою Оленою Макаровою. Вона пропонує Штрахе, який очолює праворадикальну Австрійську партію свободи, фінансову і політичну підтримку на виборах, вимагаючи у відповідь послуги для свого бізнесу.

Згідно із записом, Штрахе обговорює можливість забрати державні замовлення у найбільшої австрійської будівельної компанії Strabag і віддати їх компанії росіянки.

Виданнря зазначили, що жінка, з якою говорив Штрахе, була скоріш за все підставною фігурою.

Разом з ними на віллі був присутній Йоханн Гуденус, який зараз є головою фракції Австрійської партії свободи в нижній палаті Федеральних зборів країни.

Своєю чергою Штрахе заявив, що не порушував ніяких законів, а відеозапис зафіксував «незручну п'яну справу». Його зустріч на Ібіці перевірить прокуратура Австрії.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті