Захворіло у світі
33,081,725
Померло у світі
997,777
Вилікувалось у світі
22,926,896
Захворіло в Україні
201,305
Померло в Україні
3,996
Вилікувалось в Україні
88,453
Google припиняє співпрацю з Huawei через американські санкції

Google припиняє співпрацю з Huawei через американські санкції

Huawei зможе використовувати тільки публічну версію Android, а до закритих додатків втратить доступ

Google припиняє співпрацю з Huawei через американські санкції
фото AFP

Корпорація Google перериває співпрацю з Huawei після того, як США запровадили санкції проти китайської телекомунікаційної компанії і внесли її в чорний список, повідомляє Reuters.

За інформацією джерел агентства, Huawei не зможе використовувати сервіси та програми Google, в тому числі магазин додатків Google play і електронну пошту Gmail. Крім того, китайська компанія втратить доступ до технологій і програмного забезпечення американської Google.

«Huawei зможе використовувати тільки публічну версію Android і не зможе отримати доступ до закритих додатків і сервісів від Google», – розповів співрозмовник агентства.

Однак, за словами представника Google, власники нинішніх смартфонів Huawei з додатками Google, як і раніше, зможуть використовувати і завантажувати оновлення програм, що надаються Google, повідомив Reuters представник Google. 

«Google Play і засоби захисту Google Play Protect будуть функціонувати на існуючих пристроях Huawei», – заявив представник Google, не навівши інших подробиць.

В Android також прокоментували ситуацію: «Запевняємо вас, що ми дотримуємося всіх вимог уряду США. Такі сервіси, як Google Play та система безпеки Google Play Protect, продовжуватимуть працювати на наявних пристроях компанії Huawei».

Призупинення співпраці може зашкодити бізнесу Huawei з випуску смартфонів за межами Китаю, оскільки технічний гігант відразу ж втратить доступ до оновлень операційної системи Google від Android. Майбутні версії смартфонів Huawei, які будуть працювати на Android, також втратять доступ до популярних сервісів, включаючи Google Play Store, програми Gmail і YouTube.

Президент США Дональд Трамп має намір підписати указ про повну заборону використання на території країни телекомунікаційного обладнання, яке може «завдати шкоди національній безпеці» країни (зараз заборона Huawei в США поширюється тільки на державні установи). Huawei звинувачують в крадіжці технологій, шпигунстві і продажу американських комплектуючих до Ірану всупереч санкціям проти цієї країни.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті