Суперечки з Китаєм призвели до розквіту в США галузі переробки вторсировини

Суперечки з Китаєм призвели до розквіту в США галузі переробки вторсировини

Китай відмовився приймати американську вторсировину, і тепер заводи переобладнують свої виробничі лінії

Суперечки з Китаєм призвели до розквіту в США галузі переробки вторсировини
flickr.com\mark walsh

Після того, як Китай відмовився приймати вторсировину зі США на переробку, це стало стимулом для значних інвестицій в американські заводи, які переробляють макулатуру та пластмаси, пише Assosiated Press.

Американські підприємства, які раніше експортували пластик або метал у Китай, переобладнали їх, щоб вони могли переробляти ці матеріали самостійно.

Цікаво, що серед інвесторів – багато китайських компаній, зацікавлених у тому, щоб мати доступ до макулатури та пластикових пляшок як сировини для виробництва.

«Це дуже хороший поштовх для переробки в Сполучених Штатах», – зазначив Ніл Селдман, співзасновник вашингтонського Інституту місцевого самозабезпечення, який розробляє для міст програми переробки.

Китай, раніше найбільший в світі переробник паперу, пластику та іншої вторсировини, ввів обмеження на її імпорт у січні 2018 року.

Між тим, за останні шість місяців було оголошено про інвестиції у США в розмірі близько $1 млрд, стверджує Ділан де Томас, віце-президент The Recycling Partnership.

Гонконгська Nine Dragons, один з найбільших у світі виробників картонних коробок, інвестувала $500 млн у розширення виробництва на паперових фабриках у штатах Мен, Вісконсін і Західна Вірджинія, а також у металобрухт та целюлозу.

«Незважаючи на те, що це китайська компанія, вона створює робочі місця в США та оживляє старі міста, де були закриті фабрики», – розповідає Брайан Боланд, віце-президент американської філії Nine Dragons.

Ще одна китайська компанія Global Win Wickliffe знову відкриває закриту раніше паперову фабрику в Кентуккі. Pratt Industries будує фабрику в Огайо, яка буде щорічно перетворювати 425 тисяч тонн макулатури на пакувальні коробки.

Крім того, за словами де Томаса, в Техасі, Пенсільванії, Каліфорнії та Північній Кароліні відкриваються нові заводи з виготовлення нових пляшок з перероблених пластикових пляшок.

Китайські компанії інвестували в заводи з переробки пластикових відходів і брухту в Джорджії, Індіані та Північній Кароліні, щоб виготовляти сировину для виробників у Китаї, сказав він.

А переробна компанія GDB International (Нью-Джерсі), яка роками експортувала в Китай тюки з пластиковою плівкою на зразок продуктових пакетів, після китайських санкцій встановила нове обладнання та переробляє пластикові відходи на мішки для сміття та пластикові труби.

Тим часом джерела повідомили, що торгові переговори між Китаєм і США зайшли в глухий кут: Китай не хоче йти на ті поступки, яких вимагають від нього США.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті