Відсотки по «токсичному» портфелю ПриватБанку впали торік до 13%

Відсотки по «токсичному» портфелю ПриватБанку впали торік до 13%

Оплата таких відсотків упала в 2018 році до 13% з 18,5% в 2017-му

Відсотки по «токсичному» портфелю ПриватБанку впали торік до 13%
Фото: УНІАН

Рівень обслуговування «токсичного» портфеля кредитів ПриватБанку (Київ), виданих пов'язаним з колишніми власниками і топ-менеджментом банку компаніям і особам, торік упав до 13% з 18,5% в 2017 році. Про це пише Інтерфакс-Україна, цитуючи фінансового директора банку Анну Самаріну.

«З цього токсичного портфелю реальний грошовий потік був 1 млрд грн (1 млрд грн з 9 млрд грн – ІФ), а 8 млрд грн було нараховано і закрито резервами ... У 2017 році було нараховано 15 млрд грн, а отримано 2,8 млрд грн», – сказала вона.

Самаріна додала, що в поточному році обслуговування «токсичного» портфеля кредитів погіршилося.

«У 2019 воно точно не покращилося, воно навіть погіршилося: сума погашення відсотків знизилася в кінці минулого року і на сьогодні залишається на тому ж рівні», – сказала фінансовий директор.

Раніше ПриватБанк повідомив, що «токсичний» портфель за минулий рік виріс з 185,58 млрд грн до 212,8 млрд грн, а збитки резервування по ньому – з 181,89 млрд грн майже до 210 млрд грн. За словами Самаріної, реальні доформовані резерви по «токсичному» портфелю в 2018 році склали 5,5 млрд грн, тоді як решта приросту – це приріст «на папері» без впливу на прибутки і збитки (P & L) в зв'язку з новими вимогами МСФО9.

«Згідно МСФО9 банки зобов'язані визнавати повністю нараховані відсотки і тут же під них формувати резерви. Це не впливає на P & L, не має впливу на прибуток ... Реальні доформовані резерви з цього портфелю в 2018 році – це 5,5 млрд грн», – додала фіндиректор .

Самаріна також розповіла, що в 2018 році банк переглянув підходи до обліку одного з активів – заводу великогабаритних шин в Румунії, який на момент націоналізації враховувався як нерухомість, а спочатку був забезпеченням низки кредитів.

«У міру розвитку ситуації було виявлено, що банк не має майнових прав власності на цю нерухомість. Тому банк змінив облік, повернув актив  у первинний вигляд, яким він був до того, коли був визнаний», – сказала вона.

Фіндиректор додала, що на сьогодні ці кредити не обслуговуються, і з урахуванням розвитку ситуації навколо самої застави банк не бачить можливості отримання будь-якої позитивної оцінки відшкодування.

«Тому в цьому році був визнаний 100% резерв, при цьому банк продовжує роботу з отримання можливого відшкодування, претензійно-позовна діяльність не зупинена, активи не списані», – зазначила Самаріна.

Вона також уточнила, що банк не має можливості оцінити вартість цього активу, оскільки  не може отримати будь-які документи, які б підтверджували вартість цього заводу.

Додамо, що уряд України 18 грудня 2016 року, пославшись на пропозицію НБУ і колишніх акціонерів ПриватБанку, найбільшими з яких на той момент були Ігор Коломойський і Геннадій Боголюбов, прийняв рішення про націоналізацію цієї найбільшої на українському ринку фінустанови. Екс-власники банку вважають проведену націоналізацію, в результаті якої вони повністю позбулися своїх акцій, незаконною, тоді як ПриватБанк і держава вимагають від них додаткового відшкодування збитків. В даний час сторони ведуть судові суперечки як в Україні, так і в зарубіжних юрисдикціях.

Окружний адмінсуд Києва 18 квітня 2019 року за позовом Коломойського визнав націоналізацію банку незаконною. Нацбанк і Мінфін оскаржують рішення суду.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Invest Summit. Jazz Business
Читайте також
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло