Відсотки по «токсичному» портфелю ПриватБанку впали торік до 13%
Оплата таких відсотків упала в 2018 році до 13% з 18,5% в 2017-му

Рівень обслуговування «токсичного» портфеля кредитів ПриватБанку (Київ), виданих пов'язаним з колишніми власниками і топ-менеджментом банку компаніям і особам, торік упав до 13% з 18,5% в 2017 році. Про це пише Інтерфакс-Україна, цитуючи фінансового директора банку Анну Самаріну.
«З цього токсичного портфелю реальний грошовий потік був 1 млрд грн (1 млрд грн з 9 млрд грн – ІФ), а 8 млрд грн було нараховано і закрито резервами ... У 2017 році було нараховано 15 млрд грн, а отримано 2,8 млрд грн», – сказала вона.
Самаріна додала, що в поточному році обслуговування «токсичного» портфеля кредитів погіршилося.
«У 2019 воно точно не покращилося, воно навіть погіршилося: сума погашення відсотків знизилася в кінці минулого року і на сьогодні залишається на тому ж рівні», – сказала фінансовий директор.
Раніше ПриватБанк повідомив, що «токсичний» портфель за минулий рік виріс з 185,58 млрд грн до 212,8 млрд грн, а збитки резервування по ньому – з 181,89 млрд грн майже до 210 млрд грн. За словами Самаріної, реальні доформовані резерви по «токсичному» портфелю в 2018 році склали 5,5 млрд грн, тоді як решта приросту – це приріст «на папері» без впливу на прибутки і збитки (P & L) в зв'язку з новими вимогами МСФО9.
«Згідно МСФО9 банки зобов'язані визнавати повністю нараховані відсотки і тут же під них формувати резерви. Це не впливає на P & L, не має впливу на прибуток ... Реальні доформовані резерви з цього портфелю в 2018 році – це 5,5 млрд грн», – додала фіндиректор .
Самаріна також розповіла, що в 2018 році банк переглянув підходи до обліку одного з активів – заводу великогабаритних шин в Румунії, який на момент націоналізації враховувався як нерухомість, а спочатку був забезпеченням низки кредитів.
«У міру розвитку ситуації було виявлено, що банк не має майнових прав власності на цю нерухомість. Тому банк змінив облік, повернув актив у первинний вигляд, яким він був до того, коли був визнаний», – сказала вона.
Фіндиректор додала, що на сьогодні ці кредити не обслуговуються, і з урахуванням розвитку ситуації навколо самої застави банк не бачить можливості отримання будь-якої позитивної оцінки відшкодування.
«Тому в цьому році був визнаний 100% резерв, при цьому банк продовжує роботу з отримання можливого відшкодування, претензійно-позовна діяльність не зупинена, активи не списані», – зазначила Самаріна.
Вона також уточнила, що банк не має можливості оцінити вартість цього активу, оскільки не може отримати будь-які документи, які б підтверджували вартість цього заводу.
Додамо, що уряд України 18 грудня 2016 року, пославшись на пропозицію НБУ і колишніх акціонерів ПриватБанку, найбільшими з яких на той момент були Ігор Коломойський і Геннадій Боголюбов, прийняв рішення про націоналізацію цієї найбільшої на українському ринку фінустанови. Екс-власники банку вважають проведену націоналізацію, в результаті якої вони повністю позбулися своїх акцій, незаконною, тоді як ПриватБанк і держава вимагають від них додаткового відшкодування збитків. В даний час сторони ведуть судові суперечки як в Україні, так і в зарубіжних юрисдикціях.
Окружний адмінсуд Києва 18 квітня 2019 року за позовом Коломойського визнав націоналізацію банку незаконною. Нацбанк і Мінфін оскаржують рішення суду.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].