Україна отримає додаткові F-16 від Бельгії вже у 2026 році – Defense Express
Бельгійська армія почала отримувати американські F-35, а старі винищувачі відправлятимуть до України

Бельгія отримала перші винищувачі п’ятого покоління F-35. Це черговий крок вперед не лише для переозброєння країни, а і для наближення передачі довгоочікуваних додаткових F-16 для України.
Про це повідомляє Defense Express.
Нові винищувачі, які Бельгія чекала сім років, прибули до авіабази Флорен, де надалі надійдуть на озброєння 1-ї ескадрильї. Вони мають бути готові для проведення операцій зі швидкого реагування вже до 2027 року.
Проте Бельгія триматиме свої F-16 до 2028 року, коли їх повністю замінять F-35. Старі винищувачі поступово виводитимуть зі складу повітряних сил та відправлятимуться до України.
Зазначається, що американська Lockheed Martin мала почати постачання F-35 бельгійцям ще у 2023 році. Водночас перші літаки були готові лише у 2024 році та використовувалися для підготовки пілотів на території США.
Перший F-35 призначений саме для передачі одразу Бельгії випустили з заводу на початку червня 2025 року з номером FL009. Відомо, що загалом перша перекинута на територію країни партія складається з чотирьох літаків.
«Саме завдяки цьому постачанню скоріше за все вдасться реалізувати передачу боєздатних бельгійських F-16 вже у 2026 році, – припускає видання. – Таким чином вдасться посилити український авіапарк, забезпечуючи, наприклад, додаткові вильоти».
Загалом Бельгія замовила 34 F-35A – контракт було підписано сім років тому, у жовтні 2018 року. Нещодавно країна вирішила додатково замовити ще 11 винищувачів.
Бекграунд. Раніше Mind писав, що Повітряний флот України, ймовірно, отримав винищувачі МіГ-29 від Азербайджану.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].