Верховний суд завтра винесе рішення щодо права «Фармаку» на відому марку «Корвалол Corvalolum»

Верховний суд завтра винесе рішення щодо права «Фармаку» на відому марку «Корвалол Corvalolum»

«Фармак» захищає в суді свої права на відому марку

Верховний суд завтра винесе рішення щодо права «Фармаку»  на відому марку «Корвалол Corvalolum»
Фото: УНІАН

Верховний суд завтра винесе рішення щодо права «Фармаку»  на відому марку «Корвалол Corvalolum»
Фармацевтична компанія «Фармак» (Київ) очікує, що Велика палата Верховного суду у вівторок винесе рішення щодо права заводу на добре відому марку «Корвалол Corvalolum». Про це пише Інтерфакс-Україна з посиланням на повідомлення компанії.

«Фармак» виступає за цивілізовану конкуренцію і захищає в суді свої права на добре відому марку  «Корвалол Corvalolum», – йдеться в повідомленні.

Представники заводу також нагадують, що Київський апеляційний господарський суд за апеляційною скаргою «Фармацевтичної фірми «Дарниця» скасував рішення Апеляційної палати Мінекономрозвитку про визнання загальновідомим позначення «Корвалол Corvalolum».

«Історично позначення  «Корвалол», який випускають з 1960 року, належить саме компанії «Фармак», – підкреслили в компанії.

Додамо, що в листопаді 2018 року Верховний суд направив справу стосовно добре відомої марки «Корвалол Corvalolum» на розгляд Великої палати Верховного суду.

У липні 2017 року Апеляційна палата МЕРТ визнала добре відому в Україні марку такою, що належить «Фармаку».

Своєю чергою фармфірма «Дарниця» (Київ) відстоювала право випускати власний препарат «Корвалол» і звернулася до Господарського суду Києва з вимогою визнати дане рішення МЕРТ недійсним. Серед іншого, вона мотивувала позовні вимоги тим, що популярність знака не підтверджується фактичними даними і доказами, що містять матеріали справи апеляційної палати МЕРТ. Суд першої інстанції відмовив фармфірмі в задоволенні позову, проте «Дарниця» оскаржила це рішення в Господарському апеляційному суді Києва, який задовольнив позов.

Як заявили в «Фармак» , «історично позначення «Корвалол», який випускається з 1960 року, належить саме «Фармаку»,  оскільки препарат був створений в 1960 році Київським хіміко-фармацевтичним заводом ім. Ломоносова, правонаступником якого є саме «Фармак».

Нагадаємо, що з 1991 року «Фармак» – єдиний виробник цього лікарського засобу на пострадянському просторі. При цьому ТМ «Корвалол» захищена в 15 країнах Європи та Середньої Азії: Німеччині, Польщі, Литві, Латвії, Білорусі, Молдові, Румунії, Болгарії, Туркменістані, Вірменії, Грузії, Азербайджані, Таджикистані, Киргизстані та Казахстані.

Фармфірма «Дарниця» входить в десятку найбільших фармвиробників України і в десятку найбільших госпітальних постачальників. Його кінцевим бенефіціаром є Гліб Загорій.

«Фармак» входить в трійку лідерів фармгалузі України, є членом асоціації «Виробники ліків України». Бенефіціар компанії – глава наглядової ради Філя Жебровська.

Раніше Mind писав, що «Фармак» має намір вийти на європейський ринок з активними фармінгредієнтами

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті