Криптовалюти стануть небезпечними, коли замінять депозити і кошти – ЄЦБ

Криптовалюти стануть небезпечними, коли замінять депозити і кошти – ЄЦБ

Центробанк вважає, що поки що цифрові активи не становлять загрози для економіки

Криптовалюти стануть небезпечними, коли замінять депозити і кошти – ЄЦБ
фото Shutterstock

Європейський центральний банк (ЄЦБ) опублікував звіт під назвою «Криптоактиви: наслідки для фінансової стабільності, грошово-кредитної політики, платежів і ринкової інфраструктури», в якому розглядається потенційний вплив криптовалюти на економіку, пише ForkLog.

У документі наголошується, що цифрові валюти потенційно можуть вплинути на фінансову стабільність, тільки якщо будуть визнані заміною депозитів і коштів, а значить, поки що вони не становлять загрози.

Проте на даний момент криптовалюти не відповідають визначенню грошей, а їх використання обмежене, йдеться в звіті.

На думку авторів документа, одна з головних перешкод у використанні криптовалюти в якості грошей – це «відсутність конкретної установи (наприклад, центрального банку або грошово-кредитного органу), що захищає вартість криптоактивів».

ЄЦБ також зазначає, що особливого моніторингу вимагає розвиток ринку стейблкойнів, «оскільки вони можуть стати менш волатильними, якщо забезпечені резервами центробанків».

Раніше подібні думки вже висловлював глава Банку Франції і один з представників ЄЦБ Франсуа Віллеруа де Гало, який заявив, що бачить майбутнє в стейблкойнах.

Раніше глава ЄЦБ Маріо Драгі заявив, що регулятор не визнає біткойни валютою, а також підкреслив, в даний час криптовалюти недостатньо значимі, щоб впливати на макроекономіку.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло