ДФС: платники податку можуть отримати податкову знижку на страхування

ДФС: платники податку можуть отримати податкову знижку на страхування

Для отримання податкової знижки за 2018 рік декларація має бути подана до 31 грудня 2019 року

ДФС: платники податку можуть отримати податкову знижку на страхування
Фото: pixabay

Платники податку на доходи фізичних осіб можуть скористатися правом на податкову знижку шляхом зменшення оподатковуваного доходу за наслідками 2018 року на суму фактично здійснених ним витрат у вигляді суми коштів, сплачених при страхуванні.

Про це йдеться у повідомленні на сайті територіального органу Державної фіскальної служби у Закарпатській області із посиланням на статтю 166 Податкового кодексу України «Податкова знижка».

Так, податкова знижка надається за умови, що страхові платежі (страховий внесок та премія) та пенсійні внески сплачені, зокрема, банківській установі за договорами довгострокового страхування життя не перевищує при страхуванні або за пенсійним контрактом з недержавним пенсійним фондом, або на банківський пенсійний депозитний рахунок, пенсійний вклад, рахунок учасника фонду банківського управління чи за їх сукупністю – суму у 2470 грн (у розрахунку на місяць) при страхуванні платника податку у 2018 році.

Крім того, якщо сума зазначених витрат не перевищує при страхуванні члена сім’ї платника податку першого ступеня споріднення на користь такого члена сім’ї чи за їх сукупністю, в розрахунку на кожного застрахованого члена сім’ї у 2018 році – 50% суми від 2470 грн, тобто, 1235 грн. (у розрахунку на місяць)

Для отримання податкової знижки за 2018 рік громадяни мають подати декларацію про майновий стан і доходи та документи, що підтверджують здійснені платником податків витрати. Декларація подається до контролюючого органу, у якому перебуває на обліку платник до 31 грудня 2019 року.

«Зауважуємо, якщо платник податку до кінця податкового року, наступного за звітним не скористався правом на нарахування податкової знижки за наслідками звітного податкового року, таке право на наступні податкові роки не переноситься», – наголошують у ДФС.

Нагадаємо: ДФС нарахувала 1120 мільйонерів за отриманим доходом у 2018 році, найбільша кількість яких обліковується в Києві.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті