Нацрада зафіксувала порушення у висвітленні 2 туру виборів президента України
До Національної ради надійшло 151 звернення про порушення

Результати моніторингу, який провела Національна рада з питань телебачення та радіомовлення напередодні другого туру виборів президента України, вказують на те, що на телеканалі «Прямий» зафіксовано 27 фактів із ознаками порушення частин першої, другої статті 566 Закону України «Про вибори президента України». До Національної ради надійшло 151 звернення про порушення. Про це повідомляє прес-служба Нацради.
Моніторинг Національної ради свідчить про те, що в ефірі телеканалу ТОВ «ТРК «Студія «1+1» загальний час показу кандидата Володимира Зеленського становив 31 годину 38 хвилин, а іншого – Петра Порошенка – 11 годин 34 хвилини. При цьому тональність інформації про першого кандидата в інформаційних передачах і проектах на каналі винятково позитивна або нейтральна, а про другого – негативна.
У передачах телеканалу «5» висвітлювалася лише передвиборна активність Порошенка. Йому надавалась можливість особистого висловлення, проте інформація про Зеленського подавалася у вигляді коментарів журналістів каналу або запрошених гостей чи експертів. Тональність і стиль таких коментарів переважно негативні.
Загальний обсяг ефірного часу для висвітлення діяльності Порошенка та його штабу становив 1 годину 37 хвилин протягом тижня, а обсяг ефірного часу для висвітлення активностей Зеленського та його команди – 38 хвилин.
Ведучі телеканалу «Прямий» озвучували в передачах добірки дописів користувачів соціальних мереж із негативними коментарями лише про кандидата Зеленського, а також озвучували в ефірі власні прихильності чи неприхильності до кандидатів, агітуючи аудиторію.
Загалом в ефірі каналу було зафіксовано близько 4 годин 43 хвилин трансляції аудіовізуальної інформації, що має ознаки негативної оцінки діяльності Зеленського. Аналогічної інформації або інформації критичного характеру щодо діяльності Порошенка не було зафіксовано.
Для трансляції прямої мови цього кандидата протягом періоду моніторингу було відведено майже 7 годин ефірного часу, ще 1 годину 25 хвилин – прямої мови представника виборчого штабу Порошенка Медведєва.
Учасники робочої групи обговорили тему показу телеканалами неофіційних дебатів, що відбулися 19 квітня на НСК «Олімпійський». Центральна виборча комісія пояснила, що відповідно до законодавства офіційні дебати мають відбуватися в студії суспільного мовника і за них має бути сплачено з державного бюджету. Однак ЦВК не визначила, як можна охарактеризувати захід, що відбувався на стадіоні. Тому вона звенулася з проханням повідомити, якими нормами законодавства керувалися мовники, здійснюючи трансляцію «дебатів».
Звіт про дотримання телерадіоорганізаціями виборчого законодавства під час виборчої кампанії президента України у 2019 році має бути затверджений рішенням Національної ради і оприлюднений на сайті регуляторного органу.
Нагадаємо: у Верховній Раді 20 травня відбулась інавгурація новообраного президента Зеленського, під час якої він оголосив про розпуск Ради.
Більш детально про наслідки розпуску парламенту читайте у матеріалі Mind: «Усім спасибі, всі вільні»: з чого почалася каденція президента Володимира Зеленського».
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].