Захворіло у світі
160,343,184
Померло у світі
3,331,844
Вилікувалось у світі
138,122,966
Захворіло в Україні
2,129,073
Померло в Україні
46,987
Вилікувалось в Україні
1,797,136
ЄС запустив нову програму з покращення онлайн-послуг в Україні

ЄС запустив нову програму з покращення онлайн-послуг в Україні

Загалом на програму, яка триватиме з 2019 по 2021 рік, виділено 12 млн євро

ЄС запустив нову програму з покращення онлайн-послуг в Україні
фото flickr.com

Європейський союз запустив нову програму «EU4Digital: підтримка цифрової економіки і суспільства в країнах Східного партнерства» в Україні. Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.

Як зазначив керівник програми EU4Digital Артурас Піліпоніс, ЄС прагне поширити переваги Єдиного цифрового ринку на країни Східного партнерства шляхом виділення допомоги в розмірі 12 млн євро сумарно на розвиток потенціалу цифрової економіки шести країн: України, Вірменії, Азербайджану, Білорусі, Грузії та Молдови.

За його словами, Україна є досить розвиненою країною в плані цифрової економіки, а тому може претендувати на більший обсяг фінансування в рамках EU4Digital, однак точної цифри глава проекту не назвав.

«Це трирічна програма з бюджетом у 12 млн євро, що об'єднує в собі різноманітні ініціативи, які стосуються цифрової сфери, для того, щоб вони розвивалися гармонійно. Є шість основних напрямків проекту, і перший з них – телекомунікаційна сфера. Ми хочемо знизити або фактично скасувати плату за роумінг в рамках регіону», – пояснив Піліпоніс.

У рамках EU4Digital також розвиватимуться проекти у сферах ІКТ-інновацій, електронної торгівлі, електронних умінь і компетенцій, довірчих послуг та безпеки, а також «електронного здоров'я».

«Гармонізація цифрових ринків призведе до посилення конкуренції, що означає поліпшення онлайн-послуг за більш вигідними цінами і з великим вибором. Це залучить інвестиції, збільшить торгівлю і зайнятість, що сприяють соціально-економічному розвитку країни», – вважає глава Представництва ЄС в Україні Хьюг Мінгареллі.

EU4Digital – регіональна програма для країн Східного партнерства, яка триватиме з січня 2019 року по грудень 2021 року, що фінансується Європейським союзом у розмірі 11 млн євро, і ще 1 млн євро – це кошти Світового банку.

Цілі програми включають: загальний роумінговий простір між країнами Східного партнерства до 2020 року, підтримка розвитку цифрових компетенцій, проведення ІКТ-досліджень та підтримка стартапів (включаючи вибір інноваційного центру ІКТ в Україні та профільне навчання). Також програма включатиме в себе підтримку сфери електронної торгівлі та створення пілотного цифрового транспортного коридору (що спростить процедури експорту, скоротить затримки на кордоні і підвищить безпеку і прозорість операцій), а крім того планується гармонізація структур у сфері електронного здоров'я в країнах Східного партнерства та ЄС.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті