Захворіло у світі
160,343,184
Померло у світі
3,331,844
Вилікувалось у світі
138,122,966
Захворіло в Україні
2,129,073
Померло в Україні
46,987
Вилікувалось в Україні
1,797,136
У Раді зареєстровано законопроект про вибори

У Раді зареєстровано законопроект про вибори

Законопроект визначений як невідкладний

У Раді зареєстровано законопроект про вибори
Фото УНІАН

Президент Володимир Зеленський зареєстрував проект закону №10319 про внесення змін до деяких законів України у зв'язку зі зміною виборчої системи для виборів народних депутатів України. 

Про це повідомив спікер Верховної Ради Андрій Парубій під час засідання в середу, 22 травня.

У цьому законопроекті Зеленський пропонує запровадити пропорційну систему виборів із закритими списками. Окрім цього, прохідний бар'єр для проходження до парламенту планується знизити з 5% до 3% – у розподілі мандатів депутатів беруть участь партії, виборчі списки яких за підсумками голосування на виборах депутатів набрали не менше трьох відсотків голосів виборців, що взяли участь у голосуванні.

«Зайшов законопроект, підписаний президентом України в апарат Ради. Я дав доручення зареєструвати його, розмножити. Депутати мають мати на руках, щоб голосувати. Я переглядав законопроект і був розчарований. Запропонована нам система – це є повністю закриті списки», – повідомив він.

За 10 хвилин проект закону буде наданий депутатам на ознайомлення.

Разом з цим, у парламенті зареєстрували альтернативний проект закону «про внесення змін до Закону України «Про вибори народних депутатів України» (щодо здійснення виборів за відкритими виборчими списками)» 10319-1, який подали четверо депутатів від БПП.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті