ФГВФО: близько 90% українців не ведуть власний бюджет (ВІДЕО)

ФГВФО: близько 90% українців не ведуть власний бюджет (ВІДЕО)

У Фонді нагадали про фінансові звички, які допомагають заощадити та примножити кошти

ФГВФО: близько 90% українців не ведуть власний бюджет (ВІДЕО)
Фото: Shutterstock

Близько 90% українців не ведуть власний бюджет, пояснюючи це тим, що мають такий дохід, який можна буквально по пам’яті розписати, зазначають у Фонді гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО).

«Однак, коли людина починає записувати свої витрати, виявляє, що існує безліч «пробоїн в бюджеті», через які гроші могли б і не витікати», – наголосили у Фонді.

Про це в ефірі радіо «Голос Столиці» розповіла завідувач сектору фінансової грамотності відділу зав’язків з громадськістю та фінансової просвіти Фонду гарантування вкладів Олеся Шніцер.

Як вона зазначила, існує кілька загальних правил економії коштів. З регулярного доходу, наприклад, заробітної плати, рекомендовано щомісяця відкладати 10%. Зекономлена у такий спосіб сума слугуватиме резервом у випадку непередбачуваних витрат. З нерегулярних доходів, таких як премія, подарунок чи якийсь виграш, треба відкладати не менше 50%.

Примножити збережені кошти можна, поклавши їх на депозит. Для максимально ефективного використання цього інструменту необхідно враховувати кілька факторів, зокрема, термін розміщення вкладу та його дохідність, а також переконатись, що обраний вид вкладу підпадає під гарантії Фонду гарантування.

У Фонді нагадали, що у разі визнання банку неплатоспроможним, Фонд відшкодовує кожному вкладнику кошти в сумі не більше 200 000 грн в одному банку. При цьому слід пам’ятати, що валютні вклади Фонд повертає у національній валюті та за курсом на день початку процедури виведення банку з ринку. Тому варто слідкувати, щоб гривневий еквівалент вкладу у валюті разом із відсотками не перевищував гарантовану суму. Фонд також не відшкодовує вклади, розмішені у банківських металах.

Нагадаємо: Фонд гарантування виплатив вкладникам банків-банкрутів 45 млн грн у квітні 2019 року. 

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло