Польща вимагає знижок на забруднену нафту, яка надходила по «Дружбі»

Польща вимагає знижок на забруднену нафту, яка надходила по «Дружбі»

Уряд Польщі вимагатиме від російських постачальників «відповісти фінансово» за скоєні помилки

Польща вимагає знижок на забруднену нафту, яка надходила по «Дружбі»
фото Shutterstock

Польща вимагає в Росії отримати знижку на нафту, забруднену хлорорганічними сполуками в нафтопроводі «Дружба». Про це розповів віце-прем'єр Росії Дмитро Козак на брифінгу для ЗМІ, пише РІА «Новости».

«Наші польські партнери попросили дати їм все остаточні умови на майбутнє. Якщо ми з усіма іншими – зі Словаччиною, Угорщиною, Україною, Білоруссю – домовилися про те, що сьогодні вирішуємо технічні питання фізичного звільнення нафтопроводу від некондиційної нафти, то польські колеги раптом несподівано захотіли дізнатися, яка знижка буде на цю нафту», – сказав Козак.

«З польськими колегами все-таки не вдалося остаточно домовитися щодо способів та умов звільнення нафтопроводу від некондиційної нафти, – зазначив Козак і додав, що в четвер відбудуться додаткові переговори. – Там потрібно уточнити деякі деталі».

23 травня, у четвер, Польща та Росія обговорять умови очищення трубопроводу «Дружба», що, на думку експертів означає, що в найближчі дні сировину не запустять у польські транзитні труби. Хоча ще 19 травня з’явилося чергове повідомлення російської сторони, згідно з яким 20 травня мало початися перекачування нафти в напрямку Польщі.

Раніше польський прем'єр-міністр Матеуш Моравецький заявив на брифінгу у Варшаві: «Російські постачальники зробили дуже серйозні логістичні та операційні помилки, і вони мають за це відповісти. Російські фірми повинні за це відповісти фінансово».

«У нас є резервні рішення. Ми не можемо допустити, щоб наше обладнання, труби, вся система постраждала через якість російської нафти, – зазначив прем'єр. – Йдуть важкі переговори. Ми не відмовимося від наших умов».

Нагадаємо: левову частку брудної нафти мав прийняти німецький НПЗ Leuna, але завод повідомив про зупинку установок через хлорорганіку в нафті.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло