САП розслідує участь Кононенка та Порошенка у схемах заволодіння майном «Центренерго»

САП розслідує участь Кононенка та Порошенка у схемах заволодіння майном «Центренерго»

Реалізація схеми щодо відчуження майна «Центренерго» призвела до втрати 6 млрд грн

САП розслідує участь Кононенка та Порошенка у схемах заволодіння майном «Центренерго»
Фото: УНІАН

Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) розпочала досудові розслідування щодо злочинної діяльності службових осіб ПАТ «Центренерго» та Фонду державного майна (ФДМ), яка призвела до втрати майна «Центренерго» на 6 млрд грн.

Про це йдеться у повідомленні САП на сторінці у Facebook із посиланням на відповідну заяву керівника компанії «Енергомережа» Дмитра Крючкова. 

«Разом з тим, як стверджує заявник, спільні дії вказаної групи осіб координувалися Народним депутатом України Кононенком І.В. та колишнім Президентом України», – йдеться у повідомленні.

За результатами особистого прийому заступника Генерального прокурора – керівника Спеціалізованої антикорупційної...

Опубликовано Спеціалізована антикорупційна прокуратура Среда, 22 мая 2019 г.

Так, результатом злочинних дій є реалізація схеми заволодіння майном ПАТ «Центренерго» шляхом затвердження результатів конкурсу з приватизації належного державі пакету акцій товариства. При цьому кошти в сумі понад 6 млрд грн, що мали б бути отримані від такого відчуження, попередньо незаконно виведено з ПАТ «Центренерго» та конвертовано через підконтрольні суб’єкти господарювання упродовж 2016-2018 років.

Крім того, САП розслідує злочинну діяльність службових осіб ПАТ «Центренерго» при закупівлі вугілля.

«У заяві зазначається, що службові особи ПАТ «Центренерго» за попередньою змовою з постачальниками вугілля ТОВ «Укрвуглетрейдінг», ТОВ «Шахтарськтранс» та іншими закуповували вугілля на загальну суму близько 170 млн грн за завищеною вартістю, у тому числі використовуючи фіктивні підприємства», – йдеться у повідомленні.

Також розпочато досудове розслідування за фактом заволодіння службовими особами ПрАТ «Нижньодністровська ГЕС» та ПАТ «Укргідроенерго» за попередньою змовою з іншими особами майном та коштами вказаних підприємств.

Так, йдеться про незаконну передачу майна ПрАТ «Нижньодністровська ГЕС» на користь ПАТ «Укргідроенерго» на суму 1,08 млрд грн, придбання протягом 2010-2015 років товарів робіт і послуг у ТОВ «Консорціум», НВО «Укргідроенергобуд», ТОВ «ШДСУ», ТОВ «Грін Лайт», ТОВ «Будмонтажсервіс 1», ТОВ «Укренерджі» та ТОВ «Кабельтехпостач» за завищеними цінами, проведення оплати на користь приватних суб’єктів господарювання за роботи, які фактично не виконувались.

«Загалом розмір шкоди інтересам держави та інших акціонерів зазначених господарських товариств перевищує 2,2 млрд грн», – наголошують у САП.

Розслідування розпочато й щодо зловживання службовим становищем службовими особами ПАТ «Черкасиобленерго» та ПАТ «Азот».

Відповідно до заяви відділом примусового виконання рішень Департаменту ДВС України здійснюється виконання судового рішення про стягнення з ПАТ «Азот» на користь ПАТ «Черкасиобленерго» заборгованості на загальну суму 1,276 млрд грн. У ході виконавчого провадження службові особи ПАТ «Черкасиобленерго» та ПАТ «Азот», зловживаючи службовим становищем, уклали мирову угоду щодо розстрочення 1,276 млрд грн боргу «Азот» на користь «Черкасиобленерго» та його виплату частинами на рахунок зі спеціальним режимом використання згідно з графіком у період з квітня 2019 року по березень 2027 року.

«При цьому умови угоди сформульовано таким чином, що вона фактично не може бути виконана через зміну моделі ринку електроенергії України з 1 липня 2019 року, припинення використання рахунків зі спеціальним режимом та припинення діяльності обленерго у якості постачальника електроенергії. Крім того, графік погашення заборгованості складено таким чином, що у перші 4 роки вона підлягає погашенню лише на суму 4,7 млн грн на місяць, а інфляційні втрати підлягають виплаті у 2027 році», – йдеться у повідомленні.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло