«Vodafone Україна» готує нову послугу, що дозволить за кордоном розмовляти в домашній мережі

«Vodafone Україна» готує нову послугу, що дозволить за кордоном розмовляти в домашній мережі

Крім VoWiFi, компанія також має намір запустити VoLTE, технологію передачі голосу в 4G-мережі

«Vodafone Україна» готує нову послугу, що дозволить за кордоном розмовляти в домашній мережі
фото flickr.com

Мобільний оператор Vodafone планує в найближчому майбутньому запустити нові послуги, що дозволять за кордоном розмовляти в домашній мережі та забезпечать вищу якість голосу, який передаватиметься LTE-мережею. Про це в ексклюзивному інтерв’ю Mind.ua розповів Євген Булах, директор з продажу та абонентського обслуговування компанії Vodafone Україна.

«VoLTE дозволить нам забезпечити більш високу якість голосу, який передаватиметься LTE-мережею. Цю технологію використовують практично всі провідні країни світу. Ми її запустимо на початку наступного року. Хотіли ще в цьому році», – сказав він та додав, що, як виявилося все не так просто і з тендером, і з реалізацією проекту.

Також Булах анонсував «іншу круту штуку» – VoWiFi, передачу голосу WiFi-мережею.

«Вона дозволить українцям з будь-якої країни світу дзвонити додому в домашній мережі. Наприклад, ви приїжджаєте в Сінгапур, підключаєтеся до WiFi у готелі й телефонуєте до України у внутрішній мережі «Vodafone Україна», – розповів він.

За його словами, більш конкретну дату компанія зможе назвати у вересні.

«Навіщо абонентам VoWiFi, якщо є Viber, WhatsApp та інші? По-перше, частина клієнтів користується класичними голосовими послугами і не хоче міняти свої звички. По-друге, телеком-оператори не можуть відповідати за бізнес-моделі Viber, WhatsApp та інших месенджерів: якщо у них з'являються платні послуги або обмеження швидкості, ми не можемо гарантувати якість при використанні нашими абонентами цих сервісів. А своїх VoWiFi і VoLTE – можемо», – роз’яснив представник компанії.

Нагадаємо: під час інтерв’ю директор з продажу та абонентського обслуговування компанії Vodafone Україна розповів, що мобільний оператор братиме участь в тендері на 5G, хоча український ринок до нового покоління зв’язку не готовий.

Крім того, мобільний оператор Vodafone спростував інформацію, яку днями поширили українські ЗМІ, щодо його намірів купити один з активів керуючої компанії СКМ Рината Ахметова – оператора фіксованого зв'язку Vega.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті