Saudi Aramco припинив переговори щодо участі в російському СПГ-проекті

Saudi Aramco припинив переговори щодо участі в російському СПГ-проекті

Саудівську національну нафтову компанію не влаштували запропоновані їй умови

Saudi Aramco припинив переговори щодо участі в російському СПГ-проекті
фото www.saudiaramco.com

Переговори про входження Saudi Aramco в СПГ-проект «Арктик СПГ-2», що тривали понад два роки, припинено. Саудівську компанію не влаштували запропоновані російською компанією «Новатек» умови угоди. Про це повідомляє enkorr із посиланням на «Вєдомості».

«Угоди більше немає, тому що «Новатек» віддав її Китаю», – повідомило видання джерело. Крім того, представників Saudi Aramco турбували можливі санкційні ризики, повідомило інше джерело.

«Новатек» не коментує хід конкретних переговорів.

Тим часом можливість укласти контракт на покупку СПГ з «Арктик СПГ-2», не маючи частки в проекті, викликає питання.

«Це залежить від пропозиції (яку може зробити «Новатек», – відзначило джерело і додало, що з Росією конкурують США, «їхня пропозиція поки перемагає».

Проект «Арктик СПГ-2» передбачає будівництво трьох ліній з виробництва СПГ потужністю 6,6 млн тонн на рік кожна.

«Новатек» підписала з TechnipFMC контракт на будівництво заводу «Арктик СПГ-2».

Компанія «Арктик СПГ 2» володіє ліцензією на експорт СПГ. Учасниками проекту є «Новатек» (90%) і Total (10%). «НОВАТЕК» має намір залишити собі 60% в проекті, компанія домовилася про продаж по 10% китайським CNPC і CNOOC.

Нагадаємо: Saudi Aramco – національна нафтова компанія Саудівської Аравії. За оцінкою газети Financial Times на 2006 рік, є найбільшою компанією в світі за вартістю бізнесу ($781 млрд). Штаб-квартира – в Дахрані. У 2019 отримала рекордний в світі прибуток: за підсумками 2018 року компанія заробила $111 млрд при загальній виручці $355,9 млрд, а EBITDA – $223,8 млрд.

Днями стало відомо, що  саудівська нафтова компанія Saudi Aramco має намір розпочати закупку СПГ в американської Sempra Energy.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті