В аеропорту «Бориспіль» відкрилась перша черга нового багаторівневого паркінгу на 77 000 кв. м

В аеропорту «Бориспіль» відкрилась перша черга нового багаторівневого паркінгу на 77 000 кв. м

Також, у аеропорту цього року закінчують проектування нового вантажного терміналу площею 10 000 кв.м

В аеропорту «Бориспіль» відкрилась перша черга нового багаторівневого паркінгу на 77 000 кв. м
Фото Facebook/Бориспіль

Сьогодні, 23 травня в аеропорту «Бориспіль» відкрилась перша черга нового багаторівневого паркінгу. Про це в ході прес-конференції повідомив заступник генерального директора з комерційної діяльності та стратегічного розвитку аеропорту Георгій Зубко, передає кореспондент Mind.

Загальна площа паркінгу – майже 77 000 кв.м, він має чотири поверхи. Паркінг був побудований на кошти аеропорту.

Перша пускова черга – це більше ніж 40 000 кв.м та 1019 паркувальних місць. Також передбачені місця для зарядки електрокарів.

«Перший поверх за нашими планами буде відданий прокатним компаніям, зараз ми розглядаємо невеликі площі – можливо вони будуть комерційними», – повідомив Зубко.

За словами міністра, багаторівневий паркінг коштуватиме 30 грн на годину та 300 грн на добу. Наразі найдорожча ціна у «Борисполі» – 40 грн на годину.

Разом з цим, переможця на будівництво другої черги визначать за допомогою тендеру у системі публічних закупівель ProZorro.

Також, у аеропорту цього року закінчують проектування нового вантажного терміналу площею 10 000 кв.м. Він буде як реконструкція одного з 9 складів старого терміналу на 10 000 кв м. За словами голови аеропорту Євгена Дихнє, проектування здійснювалось за рахунок «Борисполя».

«А будівництво, ми сподіваємося що державою буде запропонована форма приватного партнерства, про яку подбав Мінінфраструктури», – повідомив він.

Будівництво терміналу займе 1-2 будівельні сезони.

«Модель перевезень вантажними літаками є архаїчним. Сьогодні наше географічне положення і розвинена база авіакомпаній дає можливість доставляти вантажі зі сходу, наприклад з Китаю, привозячи по 120-150 тонн одним вантажним літаком до Києва (при наявності відповідної інфраструктури та конкурентних цін на обробку вантажу).

Ми зможемо авіакомпанією базовою відправити цей вантаж меншими частинами у всі столиці Європи і в багатьо інших аеропортів куди сьогодні літають пасажирські літаки», – розповів він.

Нагадаймо, урядовий комітет схвалив Концепцію розвитку міжнародного аеропорту Бориспіль до 2045 року, що передбачає інвестиції в обсязі 3,4 млрд євро і збільшення пасажиропотоку до 54 млн пасажирів на рік з нинішніх 12 млн.

Планується, що аеропорт може забезпечити обслуговування в 2019 році – 14,4 млн пасажирів, у 2030 році – 27,7 млн ​​пасажирів, в 2040 році – 44,3 млн пас. і в 2045 році – близько 53,9 млн пасажирів.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті