Захворіло у світі
6,340,811
Померло у світі
378,266
Вилікувалось у світі
2,725,627
Захворіло в Україні
24,340
Померло в Україні
727
Вилікувалось в Україні
10,078
«Нібулон» спустив на воду найбільше в історії незалежної України 140-метрове судно (ВІДЕО)

«Нібулон» спустив на воду найбільше в історії незалежної України 140-метрове судно (ВІДЕО)

Судно дозволить підвищити річні обсяги перевалки вантажів флотом на 2–3 млн тонн/рік, а флотом компанії - до 4–5 млн тонн/рік

«Нібулон» спустив на воду найбільше в історії незалежної України 140-метрове судно (ВІДЕО)
Фото: «Нібулон»

Компанія «Нібулон» спустила на воду перше 140-метровий плавкран перевантажувач NIBULON MAX, яке є найдовшим крановим судном класу «річка-море» за останні 25 років незалежності України, повідомляє прес-служба компанії.

Спуск плавкрану, будівництво якого було закладено 5 грудня 2013 року, відбувся 18 травня 2019 року на суднобудівно-судноремонтному заводі «Нібулон» у Миколаєві.

«Дане судно дозволить підвищити річні обсяги перевалки вантажів флотом на 2–3 млн тонн/рік та збільшити обсяги перевалки вантажів безпосередньо флотом компанії до 4–5 млн тонн/рік. Також дане судно дасть можливість гнучко використовувати річковий вантажний флот, виступаючи накопичувачем у період відсутності суден закордонного плавання», – пояснив заступник директора з економіки судноплавної компанії «Нібулон» Олександр Тарановський.

NIBULON MAX обладнаний двома крановими частинами продуктивністю 18 000 тонн на добу та двома вантажними трюмами вантажомісткістю 10 000 тонн. Наявність власних трюмів забезпечує безперервну роботу кранів під час швартовних операцій з баржами, що скоротить час навантаження суден типу Panamax. Автономність судна за запасами палива та прісної води становить близько 90 діб.

«Обсяг автоматизації дозволяє управляти механічною установкою без постійної присутності персоналу, що обслуговує, в машинних приміщеннях і в центральному посту керування. Ми передбачили зручні умови європейського класу для роботи та відпочинку 28 членів екіпажу, плюс 5 додаткових місць», – наголосив директор судноплавної компанії Олексій Лалін.

Будівництво здійснюється за фінансової підтримки Міжнародної фінансової корпорації та Європейського банку реконструкції і розвитку, а також Європейського інвестиційного банку, завдяки співпраці з яким і були створені умови для спуску цього судна, а саме – реконструкція суднобудівно-судноремонтного заводу компанії.

Нагадаємо: минулого року «Нібулон» анонсував плани щодо будівництва нового річкового порту на Херсонщині.

Як писав Mind, Мінінфраструктури очікує на 18,6 млрд грн інвестицій у Херсонський морпорт та порт Ольвія, які  планують передати у концесію на понад 30 років.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті